VLADIMIR CARGO SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
29K
2024
Employees
5
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VLADIMIR CARGO SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #7.121 la cifra de afaceri, #17.755 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VLADIMIR CARGO SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #7.121 la cifra de afaceri, #17.755 la profit, #6.054 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IONUT MYR SRL | 1.8M | 5 | Transport |
| ANDAV TRUCKING S.R.L. | 1.8M | 5 | Transport |
| DENIS PRODCOM S.R.L. | 1.9M | 5 | Transport |
| DTZ TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L. | 1.9M | 5 | Transport |
| LUXURY BRIDE S.R.L. | 1.7M | 5 | Transport |
| TRANS KING DAVALEX S.R.L. | 1.9M | 5 | Transport |
| RODEBION-TRANS S.R.L. | 1.7M | 5 | Transport |
| P.C. MOBIL SERV S.R.L. | 1.9M | 5 | Transport |
| COFABI SRL | 1.7M | 5 | Transport |
| MEDA MAV S.R.L. | 2M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 361K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 29K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 29K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VLADIMIR CARGO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VLADIMIR CARGO SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 29K
- Rank RO
- #102.960
- IONUT MYR SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 60.8K
- Rank RO
- #101.730
- ANDAV TRUCKING S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 94.1K
- Rank RO
- #104.282
- DENIS PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- -702K
- Rank RO
- #100.700
- DTZ TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 59.2K
- Rank RO
- #100.261
- LUXURY BRIDE S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- -58.7K
- Rank RO
- #106.790
- TRANS KING DAVALEX S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 67.3K
- Rank RO
- #98.802
- RODEBION-TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 5K
- Rank RO
- #107.902
- P.C. MOBIL SERV S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #97.431
- COFABI SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 208K
- Rank RO
- #108.778
- MEDA MAV S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 99K
- Rank RO
- #97.341
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VLADIMIR CARGO SRL(current) | 1.8M | 5 | 29K | #102.960 |
| IONUT MYR SRL | 1.8M | 5 | 60.8K | #101.730 |
| ANDAV TRUCKING S.R.L. | 1.8M | 5 | 94.1K | #104.282 |
| DENIS PRODCOM S.R.L. | 1.9M | 5 | -702K | #100.700 |
| DTZ TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L. | 1.9M | 5 | 59.2K | #100.261 |
| LUXURY BRIDE S.R.L. | 1.7M | 5 | -58.7K | #106.790 |
| TRANS KING DAVALEX S.R.L. | 1.9M | 5 | 67.3K | #98.802 |
| RODEBION-TRANS S.R.L. | 1.7M | 5 | 5K | #107.902 |
| P.C. MOBIL SERV S.R.L. | 1.9M | 5 | 172K | #97.431 |
| COFABI SRL | 1.7M | 5 | 208K | #108.778 |
| MEDA MAV S.R.L. | 2M | 5 | 99K | #97.341 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VLADIMIR CARGO SRL(you) | IONUT MYR SRL | ANDAV TRUCKING S.R.L. | DENIS PRODCOM S.R.L. | DTZ TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 1.8M | 1.9M | 1.9M |
| Profit | 29K | 60.8K | 94.1K | -702K | 59.2K |
| Margin | 1,6% | 3,3% | 5,3% | -37,7% | 3,2% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VLADIMIR CARGO SRL”.