VIV KIT CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
3M
2024
Profit
337K
2024
Employees
4
2024
Margin
9,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VIV KIT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.348 la cifra de afaceri, #6.849 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VIV KIT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.348 la cifra de afaceri, #6.849 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CEZAR & AYAN DESIGN S.R.L. | 4.1M | 4 | Construcții |
| C&C BUILDING PROSTEEL SOLUTIONS S.R.L. | 3.7M | 4 | Construcții |
| IMO CRUZ CONSTRUCT S.R.L. | 3.7M | 4 | Construcții |
| GEOMINE CONSTRUCT 22 S.R.L. | 3.7M | 4 | Construcții |
| MARISAD CONSTRUCT S.R.L. | 3.7M | 4 | Construcții |
| DKR S.R.L. | 3.7M | 4 | Construcții |
| VALEA-CORNETULUI S.R.L. | 3.8M | 4 | Construcții |
| POP'S LAND CONFORT SRL | 3.7M | 4 | Construcții |
| BUILDING SARAMARIA SRL | 3.8M | 4 | Construcții |
| DAMINIX SRL | 3.6M | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.0%
- CA / angajat
- 932K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3M
- Profit net
- 337K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3M | 337K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VIV KIT CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VIV KIT CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 3M
- Employees
- 4
- Profit
- 337K
- Rank RO
- #58.188
- CEZAR & AYAN DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #53.839
- C&C BUILDING PROSTEEL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 51.4K
- Rank RO
- #58.165
- IMO CRUZ CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 67.7K
- Rank RO
- #58.276
- GEOMINE CONSTRUCT 22 S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #58.552
- MARISAD CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #58.613
- DKR S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 329K
- Rank RO
- #58.620
- VALEA-CORNETULUI S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 314K
- Rank RO
- #57.656
- POP'S LAND CONFORT SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 422K
- Rank RO
- #58.848
- BUILDING SARAMARIA SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 4
- Profit
- -175K
- Rank RO
- #57.329
- DAMINIX SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 751K
- Rank RO
- #59.197
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VIV KIT CONSTRUCT S.R.L.(current) | 3M | 4 | 337K | #58.188 |
| CEZAR & AYAN DESIGN S.R.L. | 4.1M | 4 | 1.7M | #53.839 |
| C&C BUILDING PROSTEEL SOLUTIONS S.R.L. | 3.7M | 4 | 51.4K | #58.165 |
| IMO CRUZ CONSTRUCT S.R.L. | 3.7M | 4 | 67.7K | #58.276 |
| GEOMINE CONSTRUCT 22 S.R.L. | 3.7M | 4 | 1.3M | #58.552 |
| MARISAD CONSTRUCT S.R.L. | 3.7M | 4 | 209K | #58.613 |
| DKR S.R.L. | 3.7M | 4 | 329K | #58.620 |
| VALEA-CORNETULUI S.R.L. | 3.8M | 4 | 314K | #57.656 |
| POP'S LAND CONFORT SRL | 3.7M | 4 | 422K | #58.848 |
| BUILDING SARAMARIA SRL | 3.8M | 4 | -175K | #57.329 |
| DAMINIX SRL | 3.6M | 4 | 751K | #59.197 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VIV KIT CONSTRUCT S.R.L.(you) | CEZAR & AYAN DESIGN S.R.L. | C&C BUILDING PROSTEEL SOLUTIONS S.R.L. | IMO CRUZ CONSTRUCT S.R.L. | GEOMINE CONSTRUCT 22 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3M | 4.1M | 3.7M | 3.7M | 3.7M |
| Profit | 337K | 1.7M | 51.4K | 67.7K | 1.3M |
| Margin | 9,0% | 42,3% | 1,4% | 1,8% | 35,9% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VIV KIT CONSTRUCT S.R.L.”.