VITAL PAVAJE SRL

CUI 28095752·Fabricare produse din sticlă și alte minerale·Bihor·Founded 2024

Revenue

91.9K

2024

Profit

19.1K

2024

Employees

1

2024

Margin

19,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

VITAL PAVAJE SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 91.9K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.009 la cifra de afaceri, #1.190 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
VITAL PAVAJE SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 91.9K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.1%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.009 la cifra de afaceri, #1.190 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.009 din 3.567 companii

Top 56.3%

Vezi clasamentul

După profit

#1.190 din 3.567 companii

Top 33.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.508 din 3.567 companii

Top 42.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
7.4M lei
Marjă medie
8.5%
Angajați medie
10

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri91.9K lei vs medie industrie 7.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit19.1% vs medie industrie 8.5%

Compania este 2.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 10

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024

Industry size

26.5B

RON revenue

Total companies

3.567

Total employees

35.195

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GARDURI BETON VALEA S.R.L.108K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
CRIBEN CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.108K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
WESTOMEGA ROADS CONSTRUCT SRL110K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
DIVAL IMPEX S.R.L.100K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
MIHAI TAC CONSTRUCT S.R.L.99.7K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
PAVIPROF CONSTRUCT S.R.L.99.4K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
TIN&PAVEL SRL101K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
NEW SIMPLICITY S.R.L.101K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
M-C MARM DESIGN S.R.L.101K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
ILETUCATPROD TRANS S.R.L.102K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.1%
CA / angajat
100K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 54%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    91.9K
    Profit net
    19.1K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la VITAL PAVAJE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricVITAL PAVAJE SRL(you)GARDURI BETON VALEA S.R.L.CRIBEN CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.WESTOMEGA ROADS CONSTRUCT SRLDIVAL IMPEX S.R.L.
Revenue
91.9K
108K
108K
110K
100K
Profit
19.1K
15.6K
23.8K
12.6K
9.2K
Margin
19,1%
14,5%
22,1%
11,5%
9,1%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “VITAL PAVAJE SRL”.