VISUAL CONT S.R.L.
Revenue
248K
2024
Profit
40.9K
2024
Employees
2
2024
Margin
16,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VISUAL CONT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 248K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.284 la cifra de afaceri, #7.205 la profit, #1.830 la număr angajați din 13.452 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VISUAL CONT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 248K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.284 la cifra de afaceri, #7.205 la profit, #1.830 la număr angajați din 13.452 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 69) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 440K lei
- Marjă medie
- 27.7%
- Angajați medie
- 2
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 69) — 2024
Industry size
5.9B
RON revenue
Total companies
13.452
Total employees
23.084
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TAX EXPERT DAS S.R.L. | 249K | 2 | Activități profesionale |
| CONTA FOR YOU S.R.L. | 247K | 2 | Activități profesionale |
| BUSINESS PACK IA�I SRL | 247K | 2 | Activități profesionale |
| RB CONT PREST S.R.L. | 250K | 2 | Activități profesionale |
| SOCIETATEA PROFESIONAL� DE CONSILIERI JURIDICI EXPERT-MIND CONSULTAN�� JURIDIC� SRL | 251K | 2 | Activități profesionale |
| CCHQ 2021 S.R.L. | 251K | 2 | Activități profesionale |
| QUANTA.MAC S.R.L. | 242K | 2 | Activități profesionale |
| RESONANCE EXPERT SRL | 241K | 2 | Activități profesionale |
| CODRAL CONTA SRL | 257K | 2 | Activități profesionale |
| TAX SUPPORT EXPERT S.R.L. | 261K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 69)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.5%
- CA / angajat
- 124K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 39%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 248K
- Profit net
- 40.9K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 248K | 40.9K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VISUAL CONT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VISUAL CONT S.R.L.(current)
- Revenue
- 248K
- Employees
- 2
- Profit
- 40.9K
- Rank RO
- #348.229
- TAX EXPERT DAS S.R.L.
- Revenue
- 249K
- Employees
- 2
- Profit
- 86.5K
- Rank RO
- #347.479
- CONTA FOR YOU S.R.L.
- Revenue
- 247K
- Employees
- 2
- Profit
- 68.6K
- Rank RO
- #349.059
- BUSINESS PACK IA�I SRL
- Revenue
- 247K
- Employees
- 2
- Profit
- 83.8K
- Rank RO
- #349.127
- RB CONT PREST S.R.L.
- Revenue
- 250K
- Employees
- 2
- Profit
- 86.5K
- Rank RO
- #346.999
- SOCIETATEA PROFESIONAL� DE CONSILIERI JURIDICI EXPERT-MIND CONSULTAN�� JURIDIC� SRL
- Revenue
- 251K
- Employees
- 2
- Profit
- 43K
- Rank RO
- #346.440
- CCHQ 2021 S.R.L.
- Revenue
- 251K
- Employees
- 2
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #346.290
- QUANTA.MAC S.R.L.
- Revenue
- 242K
- Employees
- 2
- Profit
- 16.5K
- Rank RO
- #353.226
- RESONANCE EXPERT SRL
- Revenue
- 241K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #354.043
- CODRAL CONTA SRL
- Revenue
- 257K
- Employees
- 2
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #342.012
- TAX SUPPORT EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 261K
- Employees
- 2
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #338.826
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VISUAL CONT S.R.L.(current) | 248K | 2 | 40.9K | #348.229 |
| TAX EXPERT DAS S.R.L. | 249K | 2 | 86.5K | #347.479 |
| CONTA FOR YOU S.R.L. | 247K | 2 | 68.6K | #349.059 |
| BUSINESS PACK IA�I SRL | 247K | 2 | 83.8K | #349.127 |
| RB CONT PREST S.R.L. | 250K | 2 | 86.5K | #346.999 |
| SOCIETATEA PROFESIONAL� DE CONSILIERI JURIDICI EXPERT-MIND CONSULTAN�� JURIDIC� SRL | 251K | 2 | 43K | #346.440 |
| CCHQ 2021 S.R.L. | 251K | 2 | 141K | #346.290 |
| QUANTA.MAC S.R.L. | 242K | 2 | 16.5K | #353.226 |
| RESONANCE EXPERT SRL | 241K | 2 | 3.6K | #354.043 |
| CODRAL CONTA SRL | 257K | 2 | 108K | #342.012 |
| TAX SUPPORT EXPERT S.R.L. | 261K | 2 | 202K | #338.826 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VISUAL CONT S.R.L.(you) | TAX EXPERT DAS S.R.L. | CONTA FOR YOU S.R.L. | BUSINESS PACK IA�I SRL | RB CONT PREST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 248K | 249K | 247K | 247K | 250K |
| Profit | 40.9K | 86.5K | 68.6K | 83.8K | 86.5K |
| Margin | 16,5% | 34,7% | 27,7% | 33,9% | 34,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VISUAL CONT S.R.L.”.