VIS AGRI SRL
Revenue
36.5M
2024
Profit
4.6M
2024
Employees
89
2024
Margin
9,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VIS AGRI SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 36.5M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #191 la cifra de afaceri, #133 la profit, #77 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VIS AGRI SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 36.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #191 la cifra de afaceri, #133 la profit, #77 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 12.0× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 23.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| V & G OIL 2002 SRL | 50.4M | 88 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIMAT MATCA SA | 53.6M | 91 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DORNA AGRI SA | 46.6M | 88 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| NATURA SRL | 53.3M | 84 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO SEED MUNTENIA SRL | 44.2M | 89 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| REVARLINO GRUP S.R.L. | 47.7M | 83 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROGAL SA | 45.6M | 93 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CHICK SRL | 59.1M | 89 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PREST SERV INTERNATIONAL SRL | 43.9M | 87 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VITICOLA SARICA NICULITEL SA | 54.9M | 82 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.0%
- CA / angajat
- 568K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 36.5M
- Profit net
- 4.6M
- Angajați
- 89
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 36.5M | 4.6M | 89 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VIS AGRI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VIS AGRI SRL(current)
- Revenue
- 36.5M
- Employees
- 89
- Profit
- 4.6M
- Rank RO
- #6.251
- V & G OIL 2002 SRL
- Revenue
- 50.4M
- Employees
- 88
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #6.265
- AGRIMAT MATCA SA
- Revenue
- 53.6M
- Employees
- 91
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #5.897
- DORNA AGRI SA
- Revenue
- 46.6M
- Employees
- 88
- Profit
- -6.8M
- Rank RO
- #6.793
- NATURA SRL
- Revenue
- 53.3M
- Employees
- 84
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #5.929
- AGRO SEED MUNTENIA SRL
- Revenue
- 44.2M
- Employees
- 89
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #7.117
- REVARLINO GRUP S.R.L.
- Revenue
- 47.7M
- Employees
- 83
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #6.634
- AGROGAL SA
- Revenue
- 45.6M
- Employees
- 93
- Profit
- -5.3M
- Rank RO
- #6.923
- CHICK SRL
- Revenue
- 59.1M
- Employees
- 89
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #5.370
- PREST SERV INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 43.9M
- Employees
- 87
- Profit
- 520K
- Rank RO
- #7.162
- VITICOLA SARICA NICULITEL SA
- Revenue
- 54.9M
- Employees
- 82
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #5.773
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VIS AGRI SRL(current) | 36.5M | 89 | 4.6M | #6.251 |
| V & G OIL 2002 SRL | 50.4M | 88 | 313K | #6.265 |
| AGRIMAT MATCA SA | 53.6M | 91 | 10.7K | #5.897 |
| DORNA AGRI SA | 46.6M | 88 | -6.8M | #6.793 |
| NATURA SRL | 53.3M | 84 | 2.2M | #5.929 |
| AGRO SEED MUNTENIA SRL | 44.2M | 89 | 2.7M | #7.117 |
| REVARLINO GRUP S.R.L. | 47.7M | 83 | 1.3M | #6.634 |
| AGROGAL SA | 45.6M | 93 | -5.3M | #6.923 |
| CHICK SRL | 59.1M | 89 | 2.9M | #5.370 |
| PREST SERV INTERNATIONAL SRL | 43.9M | 87 | 520K | #7.162 |
| VITICOLA SARICA NICULITEL SA | 54.9M | 82 | 1.7M | #5.773 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VIS AGRI SRL(you) | V & G OIL 2002 SRL | AGRIMAT MATCA SA | DORNA AGRI SA | NATURA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 36.5M | 50.4M | 53.6M | 46.6M | 53.3M |
| Profit | 4.6M | 313K | 10.7K | -6.8M | 2.2M |
| Margin | 9,0% | 0,6% | 0,0% | -14,6% | 4,1% |
| Employees | 89 | 88 | 91 | 88 | 84 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VIS AGRI SRL”.