VINIMONDO IMPORT SRL
Revenue
15.1M
2024
Profit
879K
2024
Employees
11
2024
Margin
5,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VINIMONDO IMPORT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 15.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.147 la cifra de afaceri, #4.458 la profit, #4.180 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VINIMONDO IMPORT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 15.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.147 la cifra de afaceri, #4.458 la profit, #4.180 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EHG STEEL METAL SRL | 15.4M | 11 | Comerț en-gros |
| VALDO INVEST SRL | 15.2M | 11 | Comerț en-gros |
| RELCO SA | 15.9M | 11 | Comerț en-gros |
| POLYGON TRADING S.R.L. | 15.2M | 11 | Comerț en-gros |
| BEAUTY ONE MEDICAL EUROPA S.R.L. | 15.1M | 11 | Comerț en-gros |
| QUALITY BUSINESS SOLUTIONS SRL | 16.1M | 11 | Comerț en-gros |
| SEVACON IMPEX SRL | 16.2M | 11 | Comerț en-gros |
| DODOC CONSTRUCT SRL | 14M | 11 | Comerț en-gros |
| E-SLOTS WAY S.R.L. | 14M | 11 | Comerț en-gros |
| ALPHA NED 2000 EXIM S.R.L. | 17.2M | 11 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.7%
- CA / angajat
- 1.4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.1M
- Profit net
- 879K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.1M | 879K | 11 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VINIMONDO IMPORT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VINIMONDO IMPORT SRL(current)
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 879K
- Rank RO
- #17.986
- EHG STEEL METAL SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 642K
- Rank RO
- #18.131
- VALDO INVEST SRL
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 791K
- Rank RO
- #18.343
- RELCO SA
- Revenue
- 15.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #17.690
- POLYGON TRADING S.R.L.
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #18.370
- BEAUTY ONE MEDICAL EUROPA S.R.L.
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #18.497
- QUALITY BUSINESS SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 16.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 784K
- Rank RO
- #17.490
- SEVACON IMPEX SRL
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 848K
- Rank RO
- #17.355
- DODOC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #19.643
- E-SLOTS WAY S.R.L.
- Revenue
- 14M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #19.655
- ALPHA NED 2000 EXIM S.R.L.
- Revenue
- 17.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #16.506
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VINIMONDO IMPORT SRL(current) | 15.1M | 11 | 879K | #17.986 |
| EHG STEEL METAL SRL | 15.4M | 11 | 642K | #18.131 |
| VALDO INVEST SRL | 15.2M | 11 | 791K | #18.343 |
| RELCO SA | 15.9M | 11 | 308K | #17.690 |
| POLYGON TRADING S.R.L. | 15.2M | 11 | 2.2M | #18.370 |
| BEAUTY ONE MEDICAL EUROPA S.R.L. | 15.1M | 11 | 1.3M | #18.497 |
| QUALITY BUSINESS SOLUTIONS SRL | 16.1M | 11 | 784K | #17.490 |
| SEVACON IMPEX SRL | 16.2M | 11 | 848K | #17.355 |
| DODOC CONSTRUCT SRL | 14M | 11 | 1.1M | #19.643 |
| E-SLOTS WAY S.R.L. | 14M | 11 | 1.1M | #19.655 |
| ALPHA NED 2000 EXIM S.R.L. | 17.2M | 11 | 2.4M | #16.506 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VINIMONDO IMPORT SRL(you) | EHG STEEL METAL SRL | VALDO INVEST SRL | RELCO SA | POLYGON TRADING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.1M | 15.4M | 15.2M | 15.9M | 15.2M |
| Profit | 879K | 642K | 791K | 308K | 2.2M |
| Margin | 5,7% | 4,2% | 5,2% | 1,9% | 14,4% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VINIMONDO IMPORT SRL”.