VICTOVET S.R.L.
Revenue
290K
2024
Profit
7.2K
2024
Employees
1
2024
Margin
2,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VICTOVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 290K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.787 la cifra de afaceri, #2.159 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VICTOVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 290K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.787 la cifra de afaceri, #2.159 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MEDRADIO XVET S.R.L. | 294K | 1 | Activități profesionale |
| VETESAN S.R.L. | 277K | 1 | Activități profesionale |
| SEDI VET MEDICAL S.R.L. | 255K | 1 | Activități profesionale |
| ARMONIA PET SRL | 291K | 1 | Activități profesionale |
| FITO VETERINARE IMPEX S.R.L. | 291K | 1 | Activități profesionale |
| L MEDVET S.R.L. | 289K | 1 | Activități profesionale |
| MIHAILA VET SRL | 291K | 1 | Activități profesionale |
| MIRO VET SRL | 289K | 1 | Activități profesionale |
| RALU-VET AMATEI S.R.L. | 291K | 1 | Activități profesionale |
| PETS ARE FAMILY VET S.R.L. | 291K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.5%
- CA / angajat
- 290K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 35%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 290K
- Profit net
- 7.2K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 290K | 7.2K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VICTOVET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VICTOVET S.R.L.(current)
- Revenue
- 290K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.2K
- Rank RO
- #313.863
- MEDRADIO XVET S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 1
- Profit
- 66K
- Rank RO
- #309.289
- VETESAN S.R.L.
- Revenue
- 277K
- Employees
- 1
- Profit
- 7K
- Rank RO
- #326.178
- SEDI VET MEDICAL S.R.L.
- Revenue
- 255K
- Employees
- 1
- Profit
- 24.7K
- Rank RO
- #343.343
- ARMONIA PET SRL
- Revenue
- 291K
- Employees
- 1
- Profit
- 48K
- Rank RO
- #313.418
- FITO VETERINARE IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 291K
- Employees
- 1
- Profit
- 30.4K
- Rank RO
- #313.281
- L MEDVET S.R.L.
- Revenue
- 289K
- Employees
- 1
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #314.607
- MIHAILA VET SRL
- Revenue
- 291K
- Employees
- 1
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #312.974
- MIRO VET SRL
- Revenue
- 289K
- Employees
- 1
- Profit
- 205K
- Rank RO
- #314.771
- RALU-VET AMATEI S.R.L.
- Revenue
- 291K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.5K
- Rank RO
- #312.644
- PETS ARE FAMILY VET S.R.L.
- Revenue
- 291K
- Employees
- 1
- Profit
- 13K
- Rank RO
- #312.479
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VICTOVET S.R.L.(current) | 290K | 1 | 7.2K | #313.863 |
| MEDRADIO XVET S.R.L. | 294K | 1 | 66K | #309.289 |
| VETESAN S.R.L. | 277K | 1 | 7K | #326.178 |
| SEDI VET MEDICAL S.R.L. | 255K | 1 | 24.7K | #343.343 |
| ARMONIA PET SRL | 291K | 1 | 48K | #313.418 |
| FITO VETERINARE IMPEX S.R.L. | 291K | 1 | 30.4K | #313.281 |
| L MEDVET S.R.L. | 289K | 1 | 143K | #314.607 |
| MIHAILA VET SRL | 291K | 1 | 116K | #312.974 |
| MIRO VET SRL | 289K | 1 | 205K | #314.771 |
| RALU-VET AMATEI S.R.L. | 291K | 1 | 7.5K | #312.644 |
| PETS ARE FAMILY VET S.R.L. | 291K | 1 | 13K | #312.479 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VICTOVET S.R.L.(you) | MEDRADIO XVET S.R.L. | VETESAN S.R.L. | SEDI VET MEDICAL S.R.L. | ARMONIA PET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 290K | 294K | 277K | 255K | 291K |
| Profit | 7.2K | 66K | 7K | 24.7K | 48K |
| Margin | 2,5% | 22,5% | 2,5% | 9,7% | 16,5% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VICTOVET S.R.L.”.