VICTORIA CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
1.9M
2024
Profit
617K
2024
Employees
15
2024
Margin
32,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VICTORIA CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.555 la cifra de afaceri, #965 la profit, #794 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VICTORIA CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.555 la cifra de afaceri, #965 la profit, #794 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GOSPOD�RIRE COMUNAL� LOCAL� �URA MARE S.R.L. | 1.8M | 15 | Construcții |
| ELECTROGRID GLOBAL SRL | 1.9M | 14 | Construcții |
| NEWTER DRUM S.R.L. | 1.7M | 15 | Construcții |
| ALCERAM ROUD S.R.L. | 1.8M | 16 | Construcții |
| OXIPEST & ALEX SRL | 2M | 14 | Construcții |
| PROMPT VSP SRL | 1.7M | 15 | Construcții |
| MIRUNIKO CONSTRUCT S.R.L. | 2.2M | 15 | Construcții |
| ALPHA TOP TERASAMENTE SRL | 1.9M | 13 | Construcții |
| RED CABLE S.R.L. | 2M | 13 | Construcții |
| TKT Tehnologii si Tensionari in Constructii S.R.L. | 2.1M | 16 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CARAS-SEVERIN
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.1%
- CA / angajat
- 128K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 617K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 617K | 15 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VICTORIA CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VICTORIA CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 617K
- Rank RO
- #98.530
- GOSPOD�RIRE COMUNAL� LOCAL� �URA MARE S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 15
- Profit
- -218K
- Rank RO
- #102.401
- ELECTROGRID GLOBAL SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 14
- Profit
- -125K
- Rank RO
- #97.840
- NEWTER DRUM S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 27.1K
- Rank RO
- #105.789
- ALCERAM ROUD S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 29.2K
- Rank RO
- #102.167
- OXIPEST & ALEX SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #94.852
- PROMPT VSP SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 15
- Profit
- -1.6M
- Rank RO
- #108.403
- MIRUNIKO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 367K
- Rank RO
- #87.835
- ALPHA TOP TERASAMENTE SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- -884K
- Rank RO
- #97.420
- RED CABLE S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 13
- Profit
- 676K
- Rank RO
- #96.854
- TKT Tehnologii si Tensionari in Constructii S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 16
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #91.380
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VICTORIA CONSTRUCT S.R.L.(current) | 1.9M | 15 | 617K | #98.530 |
| GOSPOD�RIRE COMUNAL� LOCAL� �URA MARE S.R.L. | 1.8M | 15 | -218K | #102.401 |
| ELECTROGRID GLOBAL SRL | 1.9M | 14 | -125K | #97.840 |
| NEWTER DRUM S.R.L. | 1.7M | 15 | 27.1K | #105.789 |
| ALCERAM ROUD S.R.L. | 1.8M | 16 | 29.2K | #102.167 |
| OXIPEST & ALEX SRL | 2M | 14 | 196K | #94.852 |
| PROMPT VSP SRL | 1.7M | 15 | -1.6M | #108.403 |
| MIRUNIKO CONSTRUCT S.R.L. | 2.2M | 15 | 367K | #87.835 |
| ALPHA TOP TERASAMENTE SRL | 1.9M | 13 | -884K | #97.420 |
| RED CABLE S.R.L. | 2M | 13 | 676K | #96.854 |
| TKT Tehnologii si Tensionari in Constructii S.R.L. | 2.1M | 16 | -1.2M | #91.380 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VICTORIA CONSTRUCT S.R.L.(you) | GOSPOD�RIRE COMUNAL� LOCAL� �URA MARE S.R.L. | ELECTROGRID GLOBAL SRL | NEWTER DRUM S.R.L. | ALCERAM ROUD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 1.8M | 1.9M | 1.7M | 1.8M |
| Profit | 617K | -218K | -125K | 27.1K | 29.2K |
| Margin | 32,1% | -12,0% | -6,4% | 1,6% | 1,6% |
| Employees | 15 | 15 | 14 | 15 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VICTORIA CONSTRUCT S.R.L.”.