VICCATVET SRL
Revenue
253K
2024
Profit
39.3K
2024
Employees
4
2024
Margin
14,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VICCATVET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 253K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.930 la cifra de afaceri, #1.498 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VICCATVET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 253K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.930 la cifra de afaceri, #1.498 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CRIS-VET-AGRO S.R.L. | 269K | 4 | Activități profesionale |
| SIGNIX VET S.R.L. | 267K | 4 | Activități profesionale |
| MARU VET S.R.L. | 278K | 4 | Activități profesionale |
| SILVETUZ COMPROD S.R.L. | 264K | 4 | Activități profesionale |
| TISNIVET SRL | 278K | 4 | Activități profesionale |
| POLIDOR COM SRL | 279K | 4 | Activități profesionale |
| DIAPETSHOP S.R.L. | 262K | 4 | Activități profesionale |
| STOICHESCU VETERIN S.R.L. | 286K | 4 | Activități profesionale |
| VASIMED-VET SRL | 286K | 4 | Activități profesionale |
| LUKVETSAN SRL | 255K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.5%
- CA / angajat
- 67.7K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 37%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 253K
- Profit net
- 39.3K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 253K | 39.3K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VICCATVET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VICCATVET SRL(current)
- Revenue
- 253K
- Employees
- 4
- Profit
- 39.3K
- Rank RO
- #331.196
- CRIS-VET-AGRO S.R.L.
- Revenue
- 269K
- Employees
- 4
- Profit
- -104K
- Rank RO
- #332.896
- SIGNIX VET S.R.L.
- Revenue
- 267K
- Employees
- 4
- Profit
- 39.4K
- Rank RO
- #333.944
- MARU VET S.R.L.
- Revenue
- 278K
- Employees
- 4
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #325.688
- SILVETUZ COMPROD S.R.L.
- Revenue
- 264K
- Employees
- 4
- Profit
- 6.9K
- Rank RO
- #336.626
- TISNIVET SRL
- Revenue
- 278K
- Employees
- 4
- Profit
- 6.1K
- Rank RO
- #325.478
- POLIDOR COM SRL
- Revenue
- 279K
- Employees
- 4
- Profit
- -81.7K
- Rank RO
- #324.057
- DIAPETSHOP S.R.L.
- Revenue
- 262K
- Employees
- 4
- Profit
- -18.5K
- Rank RO
- #338.272
- STOICHESCU VETERIN S.R.L.
- Revenue
- 286K
- Employees
- 4
- Profit
- 49.3K
- Rank RO
- #318.483
- VASIMED-VET SRL
- Revenue
- 286K
- Employees
- 4
- Profit
- -20.4K
- Rank RO
- #317.958
- LUKVETSAN SRL
- Revenue
- 255K
- Employees
- 4
- Profit
- 16.8K
- Rank RO
- #342.951
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VICCATVET SRL(current) | 253K | 4 | 39.3K | #331.196 |
| CRIS-VET-AGRO S.R.L. | 269K | 4 | -104K | #332.896 |
| SIGNIX VET S.R.L. | 267K | 4 | 39.4K | #333.944 |
| MARU VET S.R.L. | 278K | 4 | 119K | #325.688 |
| SILVETUZ COMPROD S.R.L. | 264K | 4 | 6.9K | #336.626 |
| TISNIVET SRL | 278K | 4 | 6.1K | #325.478 |
| POLIDOR COM SRL | 279K | 4 | -81.7K | #324.057 |
| DIAPETSHOP S.R.L. | 262K | 4 | -18.5K | #338.272 |
| STOICHESCU VETERIN S.R.L. | 286K | 4 | 49.3K | #318.483 |
| VASIMED-VET SRL | 286K | 4 | -20.4K | #317.958 |
| LUKVETSAN SRL | 255K | 4 | 16.8K | #342.951 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VICCATVET SRL(you) | CRIS-VET-AGRO S.R.L. | SIGNIX VET S.R.L. | MARU VET S.R.L. | SILVETUZ COMPROD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 253K | 269K | 267K | 278K | 264K |
| Profit | 39.3K | -104K | 39.4K | 119K | 6.9K |
| Margin | 14,5% | -38,9% | 14,8% | 42,9% | 2,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VICCATVET SRL”.