VIALIS ENGINEERING S.A.
Revenue
119M
2024
Profit
23.9M
2024
Employees
80
2024
Margin
20,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VIALIS ENGINEERING S.A. este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 119M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #120 la cifra de afaceri, #83 la profit, #269 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VIALIS ENGINEERING S.A. este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 119M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #120 la cifra de afaceri, #83 la profit, #269 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 52.8× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 21.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AQUILA CONSTRUCT SRL | 104M | 86 | Construcții |
| PSC IMOBILIARE S.A. | 115M | 88 | Construcții |
| BAUPARTNER CONSTRUCT S.R.L. | 135M | 93 | Construcții |
| A.F. CONSULTING SRL | 122M | 90 | Construcții |
| PROIECT INVEST SRL | 98.8M | 76 | Construcții |
| CONSTRUCTIM SA | 104M | 71 | Construcții |
| PRODEXIMP SRL | 121M | 104 | Construcții |
| MARI- VILA COM SRL | 96.6M | 75 | Construcții |
| STILL WORKING S.R.L. | 94.9M | 85 | Construcții |
| GOTT STRASSE SRL | 113M | 59 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.1%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 119M
- Profit net
- 23.9M
- Angajați
- 80
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 119M | 23.9M | 80 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VIALIS ENGINEERING S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VIALIS ENGINEERING S.A.(current)
- Revenue
- 119M
- Employees
- 80
- Profit
- 23.9M
- Rank RO
- #2.691
- AQUILA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 104M
- Employees
- 86
- Profit
- 10.9M
- Rank RO
- #3.078
- PSC IMOBILIARE S.A.
- Revenue
- 115M
- Employees
- 88
- Profit
- 29.7M
- Rank RO
- #2.772
- BAUPARTNER CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 135M
- Employees
- 93
- Profit
- 36.2M
- Rank RO
- #2.355
- A.F. CONSULTING SRL
- Revenue
- 122M
- Employees
- 90
- Profit
- 23.6M
- Rank RO
- #2.617
- PROIECT INVEST SRL
- Revenue
- 98.8M
- Employees
- 76
- Profit
- 20M
- Rank RO
- #3.247
- CONSTRUCTIM SA
- Revenue
- 104M
- Employees
- 71
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #3.088
- PRODEXIMP SRL
- Revenue
- 121M
- Employees
- 104
- Profit
- 13.8M
- Rank RO
- #2.646
- MARI- VILA COM SRL
- Revenue
- 96.6M
- Employees
- 75
- Profit
- 8.8M
- Rank RO
- #3.328
- STILL WORKING S.R.L.
- Revenue
- 94.9M
- Employees
- 85
- Profit
- 14M
- Rank RO
- #3.394
- GOTT STRASSE SRL
- Revenue
- 113M
- Employees
- 59
- Profit
- 17.5M
- Rank RO
- #2.823
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VIALIS ENGINEERING S.A.(current) | 119M | 80 | 23.9M | #2.691 |
| AQUILA CONSTRUCT SRL | 104M | 86 | 10.9M | #3.078 |
| PSC IMOBILIARE S.A. | 115M | 88 | 29.7M | #2.772 |
| BAUPARTNER CONSTRUCT S.R.L. | 135M | 93 | 36.2M | #2.355 |
| A.F. CONSULTING SRL | 122M | 90 | 23.6M | #2.617 |
| PROIECT INVEST SRL | 98.8M | 76 | 20M | #3.247 |
| CONSTRUCTIM SA | 104M | 71 | 2.4M | #3.088 |
| PRODEXIMP SRL | 121M | 104 | 13.8M | #2.646 |
| MARI- VILA COM SRL | 96.6M | 75 | 8.8M | #3.328 |
| STILL WORKING S.R.L. | 94.9M | 85 | 14M | #3.394 |
| GOTT STRASSE SRL | 113M | 59 | 17.5M | #2.823 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VIALIS ENGINEERING S.A.(you) | AQUILA CONSTRUCT SRL | PSC IMOBILIARE S.A. | BAUPARTNER CONSTRUCT S.R.L. | A.F. CONSULTING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 119M | 104M | 115M | 135M | 122M |
| Profit | 23.9M | 10.9M | 29.7M | 36.2M | 23.6M |
| Margin | 20,1% | 10,4% | 25,8% | 26,9% | 19,3% |
| Employees | 80 | 86 | 88 | 93 | 90 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VIALIS ENGINEERING S.A.”.