Revenue

208K

2024

Profit

39.4K

2024

Employees

1

2024

Margin

19,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

VIACON CONSULT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 208K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.182 la cifra de afaceri, #2.521 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
VIACON CONSULT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 208K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.182 la cifra de afaceri, #2.521 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.182 din 5.424 companii

Top 58.6%

Vezi clasamentul

După profit

#2.521 din 5.424 companii

Top 46.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.706 din 5.424 companii

Top 49.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri208K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit19.0% vs medie industrie 7.1%

Compania este 2.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
COMPEXIM S.R.L.208K1Construcții
IULTERMO CONSTRUCT SRL212K1Construcții
CLDC CONSTRUCT SRL219K1Construcții
ELTERNHAUS S.R.L.221K1Construcții
ROMAIRPORT SRL ROMA SUCURSALA BUCURESTI222K1Construcții
LEONHARD WEISS RO SRL224K1Construcții
ECOROADS TEHNOLOGY SRL192K1Construcții
FAST EXCHANGE S.R.L.191K1Construcții
GAMA ART DESIGN S.R.L.229K1Construcții
KIKO GRUP SRL230K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.0%
CA / angajat
208K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 42%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    208K
    Profit net
    39.4K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la VIACON CONSULT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricVIACON CONSULT SRL(you)COMPEXIM S.R.L.IULTERMO CONSTRUCT SRLCLDC CONSTRUCT SRLELTERNHAUS S.R.L.
Revenue
208K
208K
212K
219K
221K
Profit
39.4K
132K
12.9K
-21.6K
4.6K
Margin
19,0%
63,8%
6,1%
-9,9%
2,1%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “VIACON CONSULT SRL”.