VH TOP LTD SRL
Revenue
7.4M
2024
Profit
649K
2024
Employees
10
2024
Margin
8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VH TOP LTD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 7.4M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.589 la cifra de afaceri, #2.809 la profit, #4.359 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VH TOP LTD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 7.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.589 la cifra de afaceri, #2.809 la profit, #4.359 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GADOSIMO ROK S.R.L. | 8M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| DELKO OIL S.R.L. | 7.5M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA BELADONA R 97 SRL | 7.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| BEI CE VREI S.R.L. | 7.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| AUF DEN MARKT S.R.L. | 7.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| ECOPROD SRL | 7.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| NUTRI-PLANT-MED SRL | 7.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| BABU & GYGY CLEAN SRL | 7.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| MEDICA PLUS SRL | 7.3M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| RIOSTAR MARKET UNO S.R.L. | 7.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.8%
- CA / angajat
- 737K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7.4M
- Profit net
- 649K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.4M | 649K | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VH TOP LTD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VH TOP LTD SRL(current)
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 649K
- Rank RO
- #33.488
- GADOSIMO ROK S.R.L.
- Revenue
- 8M
- Employees
- 10
- Profit
- 752K
- Rank RO
- #31.394
- DELKO OIL S.R.L.
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #33.118
- FARMACIA BELADONA R 97 SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 190K
- Rank RO
- #33.440
- BEI CE VREI S.R.L.
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 10
- Profit
- -515K
- Rank RO
- #33.527
- AUF DEN MARKT S.R.L.
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #33.533
- ECOPROD SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 905K
- Rank RO
- #33.540
- NUTRI-PLANT-MED SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 617K
- Rank RO
- #33.360
- BABU & GYGY CLEAN SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #33.322
- MEDICA PLUS SRL
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #33.619
- RIOSTAR MARKET UNO S.R.L.
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 399K
- Rank RO
- #33.319
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VH TOP LTD SRL(current) | 7.4M | 10 | 649K | #33.488 |
| GADOSIMO ROK S.R.L. | 8M | 10 | 752K | #31.394 |
| DELKO OIL S.R.L. | 7.5M | 9 | 151K | #33.118 |
| FARMACIA BELADONA R 97 SRL | 7.4M | 10 | 190K | #33.440 |
| BEI CE VREI S.R.L. | 7.4M | 10 | -515K | #33.527 |
| AUF DEN MARKT S.R.L. | 7.4M | 10 | 144K | #33.533 |
| ECOPROD SRL | 7.4M | 10 | 905K | #33.540 |
| NUTRI-PLANT-MED SRL | 7.4M | 10 | 617K | #33.360 |
| BABU & GYGY CLEAN SRL | 7.4M | 10 | 106K | #33.322 |
| MEDICA PLUS SRL | 7.3M | 10 | 350K | #33.619 |
| RIOSTAR MARKET UNO S.R.L. | 7.4M | 10 | 399K | #33.319 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VH TOP LTD SRL(you) | GADOSIMO ROK S.R.L. | DELKO OIL S.R.L. | FARMACIA BELADONA R 97 SRL | BEI CE VREI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7.4M | 8M | 7.5M | 7.4M | 7.4M |
| Profit | 649K | 752K | 151K | 190K | -515K |
| Margin | 8,8% | 9,5% | 2,0% | 2,6% | -7,0% |
| Employees | 10 | 10 | 9 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VH TOP LTD SRL”.