Revenue

825K

2024

Profit

191K

2024

Employees

6

2024

Margin

21,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

VETERMED S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 825K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #558 la cifra de afaceri, #371 la profit, #205 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
VETERMED S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 825K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.1%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #558 la cifra de afaceri, #371 la profit, #205 la număr angajați din 3.673 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#558 din 3.673 companii

Top 15.2%

Vezi clasamentul

După profit

#371 din 3.673 companii

Top 10.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#205 din 3.673 companii

Top 5.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
869K lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri825K lei vs medie industrie 869K lei

Compania este 0.9× față de media industriei

Marjă profit21.1% vs medie industrie 8.4%

Compania este 2.5× față de media industriei

Angajați6 vs medie industrie 3

Compania este 2.2× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 75) — 2024

Industry size

3.2B

RON revenue

Total companies

3.673

Total employees

9.821

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ACUM VET SRL946K6Activități profesionale
KARMA LIFE VET SRL968K6Activități profesionale
SERVET CONSULT S.R.L.971K6Activități profesionale
HIPERVET SRL971K6Activități profesionale
SOCOMAR S.R.L.832K6Activități profesionale
CROCO VET S.R.L.986K6Activități profesionale
FOXVET-AMBULANCE SRL826K6Activități profesionale
FRANCO VET SRL811K6Activități profesionale
CORNEX 2000 SRL1M6Activități profesionale
DADAB ANGEL PLUS S.R.L.1M6Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
21.1%
CA / angajat
151K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 18%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    825K
    Profit net
    191K
    Angajați
    6

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la VETERMED S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricVETERMED S.R.L.(you)ACUM VET SRLKARMA LIFE VET SRLSERVET CONSULT S.R.L.HIPERVET SRL
Revenue
825K
946K
968K
971K
971K
Profit
191K
-268 lei
34.3K
22.9K
343K
Margin
21,1%
-0,0%
3,5%
2,4%
35,3%
Employees
6
6
6
6
6
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “VETERMED S.R.L.”.