Revenue

171K

2024

Profit

108K

2024

Employees

1

2024

Margin

62,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

VETANIMA SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 171K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.479 la cifra de afaceri, #764 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
VETANIMA SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 171K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.7%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.479 la cifra de afaceri, #764 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.479 din 3.673 companii

Top 67.5%

Vezi clasamentul

După profit

#764 din 3.673 companii

Top 20.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.952 din 3.673 companii

Top 53.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
869K lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri171K lei vs medie industrie 869K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit62.7% vs medie industrie 8.4%

Compania este 7.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 75) — 2024

Industry size

3.2B

RON revenue

Total companies

3.673

Total employees

9.821

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
METASERV UNIROYAL SRL170K1Activități profesionale
MEDILVET SRL165K1Activități profesionale
SILTI-MAD IMPEX SRL190K1Activități profesionale
VETFORT SRL194K1Activități profesionale
VETERN SRL171K1Activități profesionale
VITAVET IMPEX S.R.L.172K1Activități profesionale
TARNAVA GOLDEN VET SRL172K1Activități profesionale
EDAA VET GRUP S.R.L.171K1Activități profesionale
ZOO VET S.R.L.173K1Activități profesionale
MARALEX-VET SRL173K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
62.7%
CA / angajat
172K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 46%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    171K
    Profit net
    108K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la VETANIMA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricVETANIMA SRL(you)METASERV UNIROYAL SRLMEDILVET SRLSILTI-MAD IMPEX SRLVETFORT SRL
Revenue
171K
170K
165K
190K
194K
Profit
108K
69K
-28.5K
88K
-9.8K
Margin
62,7%
40,6%
-17,3%
46,4%
-5,0%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “VETANIMA SRL”.