VERTEX LAB S.R.L.-D.
Revenue
605K
2024
Profit
494K
2024
Employees
4
2024
Margin
59,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VERTEX LAB S.R.L.-D. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 605K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #5.007 la cifra de afaceri, #4.476 la profit, #2.013 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 59.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VERTEX LAB S.R.L.-D. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 605K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 59.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #5.007 la cifra de afaceri, #4.476 la profit, #2.013 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GSG-PARKING SOLUTIONS S.R.L. | 833K | 4 | IT |
| MASOC SOLUTIONS S.R.L. | 833K | 4 | IT |
| BPM COMPANY ROMANIA SRL | 839K | 4 | IT |
| RESOURCE-IT DEVELOPMENT & DESIGN SRL | 840K | 4 | IT |
| FIVEEM SOFTWARE S.R.L. | 970K | 4 | IT |
| NIMBUS REGNSKAP CONSULTING S.R.L. | 819K | 4 | IT |
| COMPU CONS SRL | 818K | 4 | IT |
| ZMALL ONLINE SRL | 816K | 4 | IT |
| SCRIBSOFTWARE S.R.L. | 811K | 4 | IT |
| CALIBRA PERFORMANCE SRL | 862K | 4 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 59.3%
- CA / angajat
- 208K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 605K
- Profit net
- 494K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 605K | 494K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VERTEX LAB S.R.L.-D. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VERTEX LAB S.R.L.-D.(current)
- Revenue
- 605K
- Employees
- 4
- Profit
- 494K
- Rank RO
- #171.189
- GSG-PARKING SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 833K
- Employees
- 4
- Profit
- 148K
- Rank RO
- #171.138
- MASOC SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 833K
- Employees
- 4
- Profit
- 619K
- Rank RO
- #171.081
- BPM COMPANY ROMANIA SRL
- Revenue
- 839K
- Employees
- 4
- Profit
- 215K
- Rank RO
- #170.386
- RESOURCE-IT DEVELOPMENT & DESIGN SRL
- Revenue
- 840K
- Employees
- 4
- Profit
- 2.7K
- Rank RO
- #170.205
- FIVEEM SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 970K
- Employees
- 4
- Profit
- 407K
- Rank RO
- #155.983
- NIMBUS REGNSKAP CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 819K
- Employees
- 4
- Profit
- 5.1K
- Rank RO
- #172.720
- COMPU CONS SRL
- Revenue
- 818K
- Employees
- 4
- Profit
- 30.5K
- Rank RO
- #172.953
- ZMALL ONLINE SRL
- Revenue
- 816K
- Employees
- 4
- Profit
- 79.8K
- Rank RO
- #173.199
- SCRIBSOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 811K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #173.794
- CALIBRA PERFORMANCE SRL
- Revenue
- 862K
- Employees
- 4
- Profit
- 88K
- Rank RO
- #167.623
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VERTEX LAB S.R.L.-D.(current) | 605K | 4 | 494K | #171.189 |
| GSG-PARKING SOLUTIONS S.R.L. | 833K | 4 | 148K | #171.138 |
| MASOC SOLUTIONS S.R.L. | 833K | 4 | 619K | #171.081 |
| BPM COMPANY ROMANIA SRL | 839K | 4 | 215K | #170.386 |
| RESOURCE-IT DEVELOPMENT & DESIGN SRL | 840K | 4 | 2.7K | #170.205 |
| FIVEEM SOFTWARE S.R.L. | 970K | 4 | 407K | #155.983 |
| NIMBUS REGNSKAP CONSULTING S.R.L. | 819K | 4 | 5.1K | #172.720 |
| COMPU CONS SRL | 818K | 4 | 30.5K | #172.953 |
| ZMALL ONLINE SRL | 816K | 4 | 79.8K | #173.199 |
| SCRIBSOFTWARE S.R.L. | 811K | 4 | 3.6K | #173.794 |
| CALIBRA PERFORMANCE SRL | 862K | 4 | 88K | #167.623 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VERTEX LAB S.R.L.-D.(you) | GSG-PARKING SOLUTIONS S.R.L. | MASOC SOLUTIONS S.R.L. | BPM COMPANY ROMANIA SRL | RESOURCE-IT DEVELOPMENT & DESIGN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 605K | 833K | 833K | 839K | 840K |
| Profit | 494K | 148K | 619K | 215K | 2.7K |
| Margin | 59,3% | 17,8% | 74,2% | 25,6% | 0,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VERTEX LAB S.R.L.-D.”.