VERA HOTELS SRL
Revenue
415K
2024
Profit
60.8K
2024
Employees
3
2024
Margin
14,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VERA HOTELS SRL este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 415K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #2.928 la cifra de afaceri, #2.532 la profit, #1.873 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VERA HOTELS SRL este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 415K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #2.928 la cifra de afaceri, #2.532 la profit, #1.873 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SORIAD SRL | 430K | 3 | Cazare |
| EKUD DREAMS S.R.L. | 444K | 3 | Cazare |
| CORIMAR HOTELS SRL | 434K | 3 | Cazare |
| CARDELIS COM-PROD S.R.L. | 435K | 3 | Cazare |
| HANUL �IMON BRAN S.R.L. | 374K | 3 | Cazare |
| CASTELUL MARIA S.R.L. | 429K | 3 | Cazare |
| TRIDIA SRL | 428K | 3 | Cazare |
| SIDI IMPORT-EXPORT SRL | 439K | 3 | Cazare |
| BIROTICA COMPUTER SISTEM SRL | 440K | 3 | Cazare |
| PENSIUNEA DUMITRANA SRL | 424K | 3 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.0%
- CA / angajat
- 144K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 415K
- Profit net
- 60.8K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 415K | 60.8K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VERA HOTELS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VERA HOTELS SRL(current)
- Revenue
- 415K
- Employees
- 3
- Profit
- 60.8K
- Rank RO
- #247.506
- SORIAD SRL
- Revenue
- 430K
- Employees
- 3
- Profit
- 82.5K
- Rank RO
- #248.305
- EKUD DREAMS S.R.L.
- Revenue
- 444K
- Employees
- 3
- Profit
- -232K
- Rank RO
- #244.069
- CORIMAR HOTELS SRL
- Revenue
- 434K
- Employees
- 3
- Profit
- -32.4K
- Rank RO
- #247.102
- CARDELIS COM-PROD S.R.L.
- Revenue
- 435K
- Employees
- 3
- Profit
- 1.5K
- Rank RO
- #246.824
- HANUL �IMON BRAN S.R.L.
- Revenue
- 374K
- Employees
- 3
- Profit
- -260K
- Rank RO
- #266.821
- CASTELUL MARIA S.R.L.
- Revenue
- 429K
- Employees
- 3
- Profit
- 20.4K
- Rank RO
- #248.652
- TRIDIA SRL
- Revenue
- 428K
- Employees
- 3
- Profit
- 1K
- Rank RO
- #249.184
- SIDI IMPORT-EXPORT SRL
- Revenue
- 439K
- Employees
- 3
- Profit
- 121K
- Rank RO
- #245.795
- BIROTICA COMPUTER SISTEM SRL
- Revenue
- 440K
- Employees
- 3
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #245.328
- PENSIUNEA DUMITRANA SRL
- Revenue
- 424K
- Employees
- 3
- Profit
- -39K
- Rank RO
- #250.504
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VERA HOTELS SRL(current) | 415K | 3 | 60.8K | #247.506 |
| SORIAD SRL | 430K | 3 | 82.5K | #248.305 |
| EKUD DREAMS S.R.L. | 444K | 3 | -232K | #244.069 |
| CORIMAR HOTELS SRL | 434K | 3 | -32.4K | #247.102 |
| CARDELIS COM-PROD S.R.L. | 435K | 3 | 1.5K | #246.824 |
| HANUL �IMON BRAN S.R.L. | 374K | 3 | -260K | #266.821 |
| CASTELUL MARIA S.R.L. | 429K | 3 | 20.4K | #248.652 |
| TRIDIA SRL | 428K | 3 | 1K | #249.184 |
| SIDI IMPORT-EXPORT SRL | 439K | 3 | 121K | #245.795 |
| BIROTICA COMPUTER SISTEM SRL | 440K | 3 | 4.2K | #245.328 |
| PENSIUNEA DUMITRANA SRL | 424K | 3 | -39K | #250.504 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VERA HOTELS SRL(you) | SORIAD SRL | EKUD DREAMS S.R.L. | CORIMAR HOTELS SRL | CARDELIS COM-PROD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 415K | 430K | 444K | 434K | 435K |
| Profit | 60.8K | 82.5K | -232K | -32.4K | 1.5K |
| Margin | 14,0% | 19,2% | -52,2% | -7,5% | 0,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VERA HOTELS SRL”.