VENUS UNO SRL
Revenue
279K
2024
Profit
22.6K
2024
Employees
—
2024
Margin
8,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VENUS UNO SRL este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 279K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #11.969 la cifra de afaceri, #8.299 la profit, #20.419 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VENUS UNO SRL este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 279K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #11.969 la cifra de afaceri, #8.299 la profit, #20.419 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANI & SIA GOOD SRL | 280K | 1 | Alimentație și servicii |
| CHIFIRIUC RESTAURANT - BAR S.R.L. | 279K | 1 | Alimentație și servicii |
| HAKA - JUS SRL | 279K | 1 | Alimentație și servicii |
| MOBICO FOODS S.R.L. | 281K | 1 | Alimentație și servicii |
| THE CLEANING ASSISTANT S.R.L. | 278K | 1 | Alimentație și servicii |
| ALINA SI COSMIN FOOD S.R.L. | 277K | 1 | Alimentație și servicii |
| SIME CLUB S.R.L. | 283K | 1 | Alimentație și servicii |
| LA FLORINEL FOOD S.R.L. | 284K | 1 | Alimentație și servicii |
| ANTON EVENT S.R.L. | 276K | 1 | Alimentație și servicii |
| ALDANIO FCA 2018 SRL | 284K | 1 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 36%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 279K
- Profit net
- 22.6K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 279K | 22.6K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VENUS UNO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VENUS UNO SRL(current)
- Revenue
- 279K
- Employees
- 0
- Profit
- 22.6K
- Rank RO
- #323.795
- ANI & SIA GOOD SRL
- Revenue
- 280K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.3K
- Rank RO
- #323.484
- CHIFIRIUC RESTAURANT - BAR S.R.L.
- Revenue
- 279K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.7K
- Rank RO
- #324.152
- HAKA - JUS SRL
- Revenue
- 279K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.3K
- Rank RO
- #324.377
- MOBICO FOODS S.R.L.
- Revenue
- 281K
- Employees
- 1
- Profit
- -81.8K
- Rank RO
- #322.530
- THE CLEANING ASSISTANT S.R.L.
- Revenue
- 278K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #325.153
- ALINA SI COSMIN FOOD S.R.L.
- Revenue
- 277K
- Employees
- 1
- Profit
- 70K
- Rank RO
- #326.359
- SIME CLUB S.R.L.
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.9K
- Rank RO
- #320.829
- LA FLORINEL FOOD S.R.L.
- Revenue
- 284K
- Employees
- 1
- Profit
- -93.3K
- Rank RO
- #320.344
- ANTON EVENT S.R.L.
- Revenue
- 276K
- Employees
- 1
- Profit
- 44.7K
- Rank RO
- #327.080
- ALDANIO FCA 2018 SRL
- Revenue
- 284K
- Employees
- 1
- Profit
- 29K
- Rank RO
- #319.956
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VENUS UNO SRL(current) | 279K | 0 | 22.6K | #323.795 |
| ANI & SIA GOOD SRL | 280K | 1 | 25.3K | #323.484 |
| CHIFIRIUC RESTAURANT - BAR S.R.L. | 279K | 1 | -1.7K | #324.152 |
| HAKA - JUS SRL | 279K | 1 | -13.3K | #324.377 |
| MOBICO FOODS S.R.L. | 281K | 1 | -81.8K | #322.530 |
| THE CLEANING ASSISTANT S.R.L. | 278K | 1 | 4.7K | #325.153 |
| ALINA SI COSMIN FOOD S.R.L. | 277K | 1 | 70K | #326.359 |
| SIME CLUB S.R.L. | 283K | 1 | 7.9K | #320.829 |
| LA FLORINEL FOOD S.R.L. | 284K | 1 | -93.3K | #320.344 |
| ANTON EVENT S.R.L. | 276K | 1 | 44.7K | #327.080 |
| ALDANIO FCA 2018 SRL | 284K | 1 | 29K | #319.956 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VENUS UNO SRL(you) | ANI & SIA GOOD SRL | CHIFIRIUC RESTAURANT - BAR S.R.L. | HAKA - JUS SRL | MOBICO FOODS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 279K | 280K | 279K | 279K | 281K |
| Profit | 22.6K | 25.3K | -1.7K | -13.3K | -81.8K |
| Margin | 8,1% | 9,0% | -0,6% | -4,8% | -29,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VENUS UNO SRL”.