VENBOCONS EXPERT S.R.L.

CUI 41031845·Lemn și produse din lemn·Neamt·Founded 2024

Revenue

235K

2024

Profit

-65K

2024

Employees

2

2024

Margin

-27,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

VENBOCONS EXPERT S.R.L. este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 235K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.696 la cifra de afaceri, #5.727 la profit, #1.818 la număr angajați din 6.535 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
VENBOCONS EXPERT S.R.L. este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 235K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -27.7%).
Poziție în industrie
În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.696 la cifra de afaceri, #5.727 la profit, #1.818 la număr angajați din 6.535 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.696 din 6.535 companii

Top 41.2%

Vezi clasamentul

După profit

#5.727 din 6.535 companii

Top 87.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.818 din 6.535 companii

Top 27.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.8M lei
Marjă medie
0.7%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri235K lei vs medie industrie 2.8M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit-27.7% vs medie industrie 0.7%

Compania este -41.9× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 5

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024

Industry size

18.2B

RON revenue

Total companies

6.535

Total employees

34.322

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MUNTEANU SERVCOM SNC221K2Lemn și produse din lemn
CLOPOTELUL DE AUR SRL213K2Lemn și produse din lemn
DANIELA MOBY SRL266K2Lemn și produse din lemn
IANUS COM SRL235K2Lemn și produse din lemn
ANCUTA TEI WOOD S.R.L.234K2Lemn și produse din lemn
MAG WOOD CREATION S.R.L.235K2Lemn și produse din lemn
ARIA WESTGATE S.R.L.233K2Lemn și produse din lemn
MICHELETTO CNC S.R.L.237K2Lemn și produse din lemn
RAMOS G IMPEX SRL232K2Lemn și produse din lemn
ZAMOVA SRL232K2Lemn și produse din lemn

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-27.7%
CA / angajat
117K
Scor risc (0–100)
64
Percentil piață (CA)
Top 40%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    235K
    Profit net
    -65K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la VENBOCONS EXPERT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricVENBOCONS EXPERT S.R.L.(you)MUNTEANU SERVCOM SNCCLOPOTELUL DE AUR SRLDANIELA MOBY SRLIANUS COM SRL
Revenue
235K
221K
213K
266K
235K
Profit
-65K
-35.1K
-11.3K
73.3K
19.3K
Margin
-27,7%
-15,9%
-5,3%
27,5%
8,2%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “VENBOCONS EXPERT S.R.L.”.