VECTOR IMPEX SRL
Revenue
13.4M
2024
Profit
2.1M
2024
Employees
11
2024
Margin
14,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VECTOR IMPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BRAILA, având o cifră de afaceri de 13.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.464 la cifra de afaceri, #1.202 la profit, #3.389 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VECTOR IMPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BRAILA, având o cifră de afaceri de 13.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.464 la cifra de afaceri, #1.202 la profit, #3.389 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 6.0× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RUNCAN CONSTRUCT SRL | 14.1M | 11 | Construcții |
| ELVISAR CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. | 14.6M | 11 | Construcții |
| CONCIV EVOLUTION SRL | 14.8M | 11 | Construcții |
| MIAD SRL | 13.6M | 11 | Construcții |
| MAGNUM CONSTRUCT PROIECT S.R.L. | 15M | 11 | Construcții |
| ROBIN FOREST S.R.L. | 13.2M | 11 | Construcții |
| SEBASTIAN PRESTIGE S.R.L. | 14.3M | 10 | Construcții |
| TUCASA RESIDENCE SRL | 14M | 12 | Construcții |
| SANPET SERV SRL | 14.6M | 12 | Construcții |
| AG INVEST CONSTRUCT S.R.L. | 14.7M | 12 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRAILA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.9%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13.4M
- Profit net
- 2.1M
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.4M | 2.1M | 11 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VECTOR IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VECTOR IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #19.388
- RUNCAN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #19.608
- ELVISAR CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 394K
- Rank RO
- #19.028
- CONCIV EVOLUTION SRL
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #18.770
- MIAD SRL
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #20.217
- MAGNUM CONSTRUCT PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 15M
- Employees
- 11
- Profit
- 422K
- Rank RO
- #18.579
- ROBIN FOREST S.R.L.
- Revenue
- 13.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 741K
- Rank RO
- #20.679
- SEBASTIAN PRESTIGE S.R.L.
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #19.382
- TUCASA RESIDENCE SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 12
- Profit
- 7.4M
- Rank RO
- #19.640
- SANPET SERV SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 547K
- Rank RO
- #18.985
- AG INVEST CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #18.953
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VECTOR IMPEX SRL(current) | 13.4M | 11 | 2.1M | #19.388 |
| RUNCAN CONSTRUCT SRL | 14.1M | 11 | 1.4M | #19.608 |
| ELVISAR CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. | 14.6M | 11 | 394K | #19.028 |
| CONCIV EVOLUTION SRL | 14.8M | 11 | 1.2M | #18.770 |
| MIAD SRL | 13.6M | 11 | 1.1M | #20.217 |
| MAGNUM CONSTRUCT PROIECT S.R.L. | 15M | 11 | 422K | #18.579 |
| ROBIN FOREST S.R.L. | 13.2M | 11 | 741K | #20.679 |
| SEBASTIAN PRESTIGE S.R.L. | 14.3M | 10 | 2M | #19.382 |
| TUCASA RESIDENCE SRL | 14M | 12 | 7.4M | #19.640 |
| SANPET SERV SRL | 14.6M | 12 | 547K | #18.985 |
| AG INVEST CONSTRUCT S.R.L. | 14.7M | 12 | 2.7M | #18.953 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VECTOR IMPEX SRL(you) | RUNCAN CONSTRUCT SRL | ELVISAR CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. | CONCIV EVOLUTION SRL | MIAD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13.4M | 14.1M | 14.6M | 14.8M | 13.6M |
| Profit | 2.1M | 1.4M | 394K | 1.2M | 1.1M |
| Margin | 14,9% | 10,1% | 2,7% | 7,9% | 7,7% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VECTOR IMPEX SRL”.