VEBOX S.R.L.
Revenue
504K
2024
Profit
15.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
3,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VEBOX S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 504K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.756 la cifra de afaceri, #10.159 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VEBOX S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 504K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.756 la cifra de afaceri, #10.159 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SDG AUTO GALATI S.R.L. | 505K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTOPOWERTECK SRL | 505K | 1 | Comerț en-gros |
| IUL VIWRO SRL | 503K | 1 | Comerț en-gros |
| VANEK AUTO S.R.L. | 508K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTOPARTS MARICOS BTA S.R.L. | 523K | 1 | Comerț en-gros |
| BOGDAN AUTO VERSA S.R.L. | 485K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTOLUX-Tc S.R.L. | 483K | 1 | Comerț en-gros |
| XTREME PDR S.R.L. | 530K | 1 | Comerț en-gros |
| TEO TRANSDOR SRL | 475K | 1 | Comerț en-gros |
| DARYUSBOG CARS SRL | 463K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.0%
- CA / angajat
- 504K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 504K
- Profit net
- 15.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 504K | 15.4K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VEBOX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VEBOX S.R.L.(current)
- Revenue
- 504K
- Employees
- 1
- Profit
- 15.4K
- Rank RO
- #227.760
- SDG AUTO GALATI S.R.L.
- Revenue
- 505K
- Employees
- 1
- Profit
- 243K
- Rank RO
- #227.577
- AUTOPOWERTECK SRL
- Revenue
- 505K
- Employees
- 1
- Profit
- 44.8K
- Rank RO
- #227.541
- IUL VIWRO SRL
- Revenue
- 503K
- Employees
- 1
- Profit
- 229K
- Rank RO
- #228.203
- VANEK AUTO S.R.L.
- Revenue
- 508K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #226.985
- AUTOPARTS MARICOS BTA S.R.L.
- Revenue
- 523K
- Employees
- 1
- Profit
- 78.5K
- Rank RO
- #223.293
- BOGDAN AUTO VERSA S.R.L.
- Revenue
- 485K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.6K
- Rank RO
- #232.871
- AUTOLUX-Tc S.R.L.
- Revenue
- 483K
- Employees
- 1
- Profit
- 23.5K
- Rank RO
- #233.425
- XTREME PDR S.R.L.
- Revenue
- 530K
- Employees
- 1
- Profit
- 441K
- Rank RO
- #221.755
- TEO TRANSDOR SRL
- Revenue
- 475K
- Employees
- 1
- Profit
- 66.7K
- Rank RO
- #235.355
- DARYUSBOG CARS SRL
- Revenue
- 463K
- Employees
- 1
- Profit
- 38.8K
- Rank RO
- #238.715
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VEBOX S.R.L.(current) | 504K | 1 | 15.4K | #227.760 |
| SDG AUTO GALATI S.R.L. | 505K | 1 | 243K | #227.577 |
| AUTOPOWERTECK SRL | 505K | 1 | 44.8K | #227.541 |
| IUL VIWRO SRL | 503K | 1 | 229K | #228.203 |
| VANEK AUTO S.R.L. | 508K | 1 | 1.2K | #226.985 |
| AUTOPARTS MARICOS BTA S.R.L. | 523K | 1 | 78.5K | #223.293 |
| BOGDAN AUTO VERSA S.R.L. | 485K | 1 | 14.6K | #232.871 |
| AUTOLUX-Tc S.R.L. | 483K | 1 | 23.5K | #233.425 |
| XTREME PDR S.R.L. | 530K | 1 | 441K | #221.755 |
| TEO TRANSDOR SRL | 475K | 1 | 66.7K | #235.355 |
| DARYUSBOG CARS SRL | 463K | 1 | 38.8K | #238.715 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VEBOX S.R.L.(you) | SDG AUTO GALATI S.R.L. | AUTOPOWERTECK SRL | IUL VIWRO SRL | VANEK AUTO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 504K | 505K | 505K | 503K | 508K |
| Profit | 15.4K | 243K | 44.8K | 229K | 1.2K |
| Margin | 3,0% | 48,1% | 8,9% | 45,6% | 0,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VEBOX S.R.L.”.