Revenue

88.6K

2024

Profit

63.8K

2024

Employees

2

2024

Margin

27,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

VAST PROINSTAL SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 88.6K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.087 la cifra de afaceri, #2.289 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
VAST PROINSTAL SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 88.6K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.087 la cifra de afaceri, #2.289 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.087 din 5.424 companii

Top 56.9%

Vezi clasamentul

După profit

#2.289 din 5.424 companii

Top 42.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.255 din 5.424 companii

Top 41.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri88.6K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit27.1% vs medie industrie 7.1%

Compania este 3.8× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GOSPODARU INSTAL S.R.L.231K2Construcții
TOP FLUID S.R.L.241K2Construcții
ALMGRUP TEHNICAL INSTAL S.R.L.211K2Construcții
UTIL TRANS CONSTRUCT SRL236K2Construcții
DANN COMPANY BASS SRL237K2Construcții
CONSTRUCT INSTAL TEAM S.R.L.234K2Construcții
NIMROD ZONE S.R.L.237K2Construcții
AGH FOR S.R.L.230K2Construcții
COREF SRL243K2Construcții
CRIBO STAR SRL244K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
27.1%
CA / angajat
118K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 40%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    88.6K
    Profit net
    63.8K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la VAST PROINSTAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricVAST PROINSTAL SRL(you)GOSPODARU INSTAL S.R.L.TOP FLUID S.R.L.ALMGRUP TEHNICAL INSTAL S.R.L.UTIL TRANS CONSTRUCT SRL
Revenue
88.6K
231K
241K
211K
236K
Profit
63.8K
156K
-197K
-7.5K
-454K
Margin
27,1%
67,7%
-81,6%
-3,5%
-192,7%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “VAST PROINSTAL SRL”.