VASI CONSTRANS 1995 S.R.L.
Revenue
8.7M
2024
Profit
556K
2024
Employees
10
2024
Margin
6,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VASI CONSTRANS 1995 S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 8.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.088 la cifra de afaceri, #2.677 la profit, #2.698 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VASI CONSTRANS 1995 S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 8.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.088 la cifra de afaceri, #2.677 la profit, #2.698 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 6.1× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARNA SOCIETATE DE COMERT SI SERVICII SRL | 9M | 10 | Construcții |
| LOGIMAETICS ELECTRIC SRL | 9.2M | 10 | Construcții |
| EFAISTOS SRL | 8M | 10 | Construcții |
| HVAC INTER TRADE S.R.L. | 8.6M | 11 | Construcții |
| ASTRALUX S.R.L. | 7.7M | 10 | Construcții |
| LOADING SD S.R.L. | 9.8M | 10 | Construcții |
| DRADEM CONS SRL | 9.1M | 11 | Construcții |
| TIANCAFFE S.R.L. | 7.5M | 10 | Construcții |
| CONCEPT PLAST CONSTRUCT S.R.L. | 9.2M | 11 | Construcții |
| HERZ MAINTENANCE S.R.L. | 9.1M | 9 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.4%
- CA / angajat
- 867K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.7M
- Profit net
- 556K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.7M | 556K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VASI CONSTRANS 1995 S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VASI CONSTRANS 1995 S.R.L.(current)
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 556K
- Rank RO
- #29.266
- MARNA SOCIETATE DE COMERT SI SERVICII SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 10
- Profit
- 706K
- Rank RO
- #28.308
- LOGIMAETICS ELECTRIC SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #27.792
- EFAISTOS SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #31.279
- HVAC INTER TRADE S.R.L.
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 489K
- Rank RO
- #29.421
- ASTRALUX S.R.L.
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #32.207
- LOADING SD S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #26.348
- DRADEM CONS SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 827K
- Rank RO
- #28.101
- TIANCAFFE S.R.L.
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 10
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #33.147
- CONCEPT PLAST CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 267K
- Rank RO
- #27.959
- HERZ MAINTENANCE S.R.L.
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #28.099
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VASI CONSTRANS 1995 S.R.L.(current) | 8.7M | 10 | 556K | #29.266 |
| MARNA SOCIETATE DE COMERT SI SERVICII SRL | 9M | 10 | 706K | #28.308 |
| LOGIMAETICS ELECTRIC SRL | 9.2M | 10 | 355K | #27.792 |
| EFAISTOS SRL | 8M | 10 | 1.7M | #31.279 |
| HVAC INTER TRADE S.R.L. | 8.6M | 11 | 489K | #29.421 |
| ASTRALUX S.R.L. | 7.7M | 10 | 2.4M | #32.207 |
| LOADING SD S.R.L. | 9.8M | 10 | 113K | #26.348 |
| DRADEM CONS SRL | 9.1M | 11 | 827K | #28.101 |
| TIANCAFFE S.R.L. | 7.5M | 10 | -1M | #33.147 |
| CONCEPT PLAST CONSTRUCT S.R.L. | 9.2M | 11 | 267K | #27.959 |
| HERZ MAINTENANCE S.R.L. | 9.1M | 9 | 1.8M | #28.099 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VASI CONSTRANS 1995 S.R.L.(you) | MARNA SOCIETATE DE COMERT SI SERVICII SRL | LOGIMAETICS ELECTRIC SRL | EFAISTOS SRL | HVAC INTER TRADE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.7M | 9M | 9.2M | 8M | 8.6M |
| Profit | 556K | 706K | 355K | 1.7M | 489K |
| Margin | 6,4% | 7,8% | 3,8% | 21,1% | 5,7% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VASI CONSTRANS 1995 S.R.L.”.