VASCO FOREST SRL
Revenue
12.5M
2024
Profit
517K
2024
Employees
17
2024
Margin
4,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VASCO FOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 12.5M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #151 la cifra de afaceri, #258 la profit, #377 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VASCO FOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 12.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #151 la cifra de afaceri, #258 la profit, #377 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 6.1× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BEST LUMBER S.R.L. | 13.3M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| IRIS PLYWOOD S.R.L. | 15.6M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| NAJUA S.R.L. | 12.8M | 19 | Lemn și produse din lemn |
| NEPOTUL SRL | 12M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| CARMEN ADELIN DIVERS SRL | 12M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| BASIL INTERFOREST SRL | 12.9M | 20 | Lemn și produse din lemn |
| ANIL CONSTRUCT SRL | 14.3M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| SABDARY SRL | 12.7M | 20 | Lemn și produse din lemn |
| FOREST BAN ALPIN SRL | 10.4M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| BHL PRODUKTION SRL | 11M | 18 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.0%
- CA / angajat
- 753K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12.5M
- Profit net
- 517K
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.5M | 517K | 17 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VASCO FOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VASCO FOREST SRL(current)
- Revenue
- 12.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 517K
- Rank RO
- #21.231
- BEST LUMBER S.R.L.
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #20.584
- IRIS PLYWOOD S.R.L.
- Revenue
- 15.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 35.1K
- Rank RO
- #17.883
- NAJUA S.R.L.
- Revenue
- 12.8M
- Employees
- 19
- Profit
- 723K
- Rank RO
- #21.280
- NEPOTUL SRL
- Revenue
- 12M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #22.372
- CARMEN ADELIN DIVERS SRL
- Revenue
- 12M
- Employees
- 16
- Profit
- 307K
- Rank RO
- #22.480
- BASIL INTERFOREST SRL
- Revenue
- 12.9M
- Employees
- 20
- Profit
- 423K
- Rank RO
- #21.127
- ANIL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #19.377
- SABDARY SRL
- Revenue
- 12.7M
- Employees
- 20
- Profit
- 51.3K
- Rank RO
- #21.384
- FOREST BAN ALPIN SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 17
- Profit
- 33.7K
- Rank RO
- #25.232
- BHL PRODUKTION SRL
- Revenue
- 11M
- Employees
- 18
- Profit
- -843K
- Rank RO
- #24.125
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VASCO FOREST SRL(current) | 12.5M | 17 | 517K | #21.231 |
| BEST LUMBER S.R.L. | 13.3M | 18 | 1.3M | #20.584 |
| IRIS PLYWOOD S.R.L. | 15.6M | 18 | 35.1K | #17.883 |
| NAJUA S.R.L. | 12.8M | 19 | 723K | #21.280 |
| NEPOTUL SRL | 12M | 18 | 1.4M | #22.372 |
| CARMEN ADELIN DIVERS SRL | 12M | 16 | 307K | #22.480 |
| BASIL INTERFOREST SRL | 12.9M | 20 | 423K | #21.127 |
| ANIL CONSTRUCT SRL | 14.3M | 18 | 2.8M | #19.377 |
| SABDARY SRL | 12.7M | 20 | 51.3K | #21.384 |
| FOREST BAN ALPIN SRL | 10.4M | 17 | 33.7K | #25.232 |
| BHL PRODUKTION SRL | 11M | 18 | -843K | #24.125 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VASCO FOREST SRL(you) | BEST LUMBER S.R.L. | IRIS PLYWOOD S.R.L. | NAJUA S.R.L. | NEPOTUL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12.5M | 13.3M | 15.6M | 12.8M | 12M |
| Profit | 517K | 1.3M | 35.1K | 723K | 1.4M |
| Margin | 4,0% | 10,1% | 0,2% | 5,7% | 12,0% |
| Employees | 17 | 18 | 18 | 19 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VASCO FOREST SRL”.