VAPIF CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
747K
2024
Profit
63.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
8,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VAPIF CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 747K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.255 la cifra de afaceri, #2.293 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VAPIF CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 747K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.255 la cifra de afaceri, #2.293 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OCHIMARK S.R.L. | 746K | 1 | Construcții |
| ROMENERGO S.R.L. | 729K | 1 | Construcții |
| TERRA GAS SRL | 726K | 1 | Construcții |
| FUSSCON GROUP S.R.L. | 721K | 1 | Construcții |
| ERASCO CONSULT S.R.L. | 818K | 1 | Construcții |
| PROCONSULTING & MANAGEMENT GRUP S.R.L. | 681K | 1 | Construcții |
| MOLDOVAN ACTIV EXPERT S.R.L. | 672K | 1 | Construcții |
| CARPATIN INTRACOM SRL | 671K | 1 | Construcții |
| HGA EDILITARE INSTALA�II SRL | 845K | 1 | Construcții |
| WIREN LIVADA 500MW S.R.L. | 846K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.5%
- CA / angajat
- 747K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 747K
- Profit net
- 63.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 747K | 63.4K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VAPIF CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VAPIF CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 747K
- Employees
- 1
- Profit
- 63.4K
- Rank RO
- #182.420
- OCHIMARK S.R.L.
- Revenue
- 746K
- Employees
- 1
- Profit
- 378K
- Rank RO
- #182.529
- ROMENERGO S.R.L.
- Revenue
- 729K
- Employees
- 1
- Profit
- 531K
- Rank RO
- #184.972
- TERRA GAS SRL
- Revenue
- 726K
- Employees
- 1
- Profit
- -849K
- Rank RO
- #185.376
- FUSSCON GROUP S.R.L.
- Revenue
- 721K
- Employees
- 1
- Profit
- 404K
- Rank RO
- #186.223
- ERASCO CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 818K
- Employees
- 1
- Profit
- 588K
- Rank RO
- #172.910
- PROCONSULTING & MANAGEMENT GRUP S.R.L.
- Revenue
- 681K
- Employees
- 1
- Profit
- 212K
- Rank RO
- #192.404
- MOLDOVAN ACTIV EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 672K
- Employees
- 1
- Profit
- 382K
- Rank RO
- #193.982
- CARPATIN INTRACOM SRL
- Revenue
- 671K
- Employees
- 1
- Profit
- 195K
- Rank RO
- #194.158
- HGA EDILITARE INSTALA�II SRL
- Revenue
- 845K
- Employees
- 1
- Profit
- 477K
- Rank RO
- #169.691
- WIREN LIVADA 500MW S.R.L.
- Revenue
- 846K
- Employees
- 1
- Profit
- 710K
- Rank RO
- #169.506
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VAPIF CONSTRUCT S.R.L.(current) | 747K | 1 | 63.4K | #182.420 |
| OCHIMARK S.R.L. | 746K | 1 | 378K | #182.529 |
| ROMENERGO S.R.L. | 729K | 1 | 531K | #184.972 |
| TERRA GAS SRL | 726K | 1 | -849K | #185.376 |
| FUSSCON GROUP S.R.L. | 721K | 1 | 404K | #186.223 |
| ERASCO CONSULT S.R.L. | 818K | 1 | 588K | #172.910 |
| PROCONSULTING & MANAGEMENT GRUP S.R.L. | 681K | 1 | 212K | #192.404 |
| MOLDOVAN ACTIV EXPERT S.R.L. | 672K | 1 | 382K | #193.982 |
| CARPATIN INTRACOM SRL | 671K | 1 | 195K | #194.158 |
| HGA EDILITARE INSTALA�II SRL | 845K | 1 | 477K | #169.691 |
| WIREN LIVADA 500MW S.R.L. | 846K | 1 | 710K | #169.506 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VAPIF CONSTRUCT S.R.L.(you) | OCHIMARK S.R.L. | ROMENERGO S.R.L. | TERRA GAS SRL | FUSSCON GROUP S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 747K | 746K | 729K | 726K | 721K |
| Profit | 63.4K | 378K | 531K | -849K | 404K |
| Margin | 8,5% | 50,6% | 72,8% | -116,9% | 56,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VAPIF CONSTRUCT S.R.L.”.