VANIDEN CONSTRUCT SRL
Revenue
2.8M
2024
Profit
233K
2024
Employees
8
2024
Margin
8,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VANIDEN CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.457 la cifra de afaceri, #8.668 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VANIDEN CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.457 la cifra de afaceri, #8.668 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PLAN - STRUCTUR - CONSULT SRL | 2.7M | 8 | Construcții |
| AVCOZ EDIL S.R.L. | 2.6M | 8 | Construcții |
| MIRAMIKA CONSTRUCT S.R.L. | 2.6M | 8 | Construcții |
| COTIZ INCHIRIERI SRL | 2.8M | 8 | Construcții |
| GAMIMAR PRESTAR S.R.L. | 2.8M | 8 | Construcții |
| LU�ANU TOP EUROCONSTRUCT S.R.L. | 2.8M | 8 | Construcții |
| ROYALS SPN CONSTRUCT SRL | 2.8M | 8 | Construcții |
| PROLEVI PROJECT S.R.L. | 2.8M | 8 | Construcții |
| IMPERIAL BUILDING CRAFT S.R.L. | 2.9M | 7 | Construcții |
| ENG PARTNERS SRL | 2.9M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.3%
- CA / angajat
- 350K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.8M
- Profit net
- 233K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.8M | 233K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VANIDEN CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VANIDEN CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #72.182
- PLAN - STRUCTUR - CONSULT SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 58.6K
- Rank RO
- #73.763
- AVCOZ EDIL S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #75.377
- MIRAMIKA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 251K
- Rank RO
- #76.371
- COTIZ INCHIRIERI SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 805K
- Rank RO
- #72.146
- GAMIMAR PRESTAR S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 38.5K
- Rank RO
- #71.898
- LU�ANU TOP EUROCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 556K
- Rank RO
- #72.507
- ROYALS SPN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #72.526
- PROLEVI PROJECT S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 440K
- Rank RO
- #72.988
- IMPERIAL BUILDING CRAFT S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #70.944
- ENG PARTNERS SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 28.5K
- Rank RO
- #70.690
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VANIDEN CONSTRUCT SRL(current) | 2.8M | 8 | 233K | #72.182 |
| PLAN - STRUCTUR - CONSULT SRL | 2.7M | 8 | 58.6K | #73.763 |
| AVCOZ EDIL S.R.L. | 2.6M | 8 | 174K | #75.377 |
| MIRAMIKA CONSTRUCT S.R.L. | 2.6M | 8 | 251K | #76.371 |
| COTIZ INCHIRIERI SRL | 2.8M | 8 | 805K | #72.146 |
| GAMIMAR PRESTAR S.R.L. | 2.8M | 8 | 38.5K | #71.898 |
| LU�ANU TOP EUROCONSTRUCT S.R.L. | 2.8M | 8 | 556K | #72.507 |
| ROYALS SPN CONSTRUCT SRL | 2.8M | 8 | 1.3M | #72.526 |
| PROLEVI PROJECT S.R.L. | 2.8M | 8 | 440K | #72.988 |
| IMPERIAL BUILDING CRAFT S.R.L. | 2.9M | 7 | 228K | #70.944 |
| ENG PARTNERS SRL | 2.9M | 8 | 28.5K | #70.690 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VANIDEN CONSTRUCT SRL(you) | PLAN - STRUCTUR - CONSULT SRL | AVCOZ EDIL S.R.L. | MIRAMIKA CONSTRUCT S.R.L. | COTIZ INCHIRIERI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.8M | 2.7M | 2.6M | 2.6M | 2.8M |
| Profit | 233K | 58.6K | 174K | 251K | 805K |
| Margin | 8,3% | 2,2% | 6,6% | 9,7% | 28,8% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VANIDEN CONSTRUCT SRL”.