VANERCON S.R.L.
Revenue
802K
2024
Profit
152K
2024
Employees
2
2024
Margin
18,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VANERCON S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 802K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.198 la cifra de afaceri, #1.834 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VANERCON S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 802K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.198 la cifra de afaceri, #1.834 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BODY CONSTRUCT PRO S.R.L. | 813K | 2 | Construcții |
| FORAJ INSTAL MDA S.R.L. | 811K | 2 | Construcții |
| SEBFOX SPEDITION S.R.L. | 804K | 2 | Construcții |
| SELECT PAVAJE S.R.L. | 827K | 2 | Construcții |
| SIK NICOS CONSTRUCT S.R.L. | 801K | 2 | Construcții |
| PEP CONSTRUCT SRL | 800K | 2 | Construcții |
| AMARADIA DESIGN S.R.L. | 831K | 2 | Construcții |
| LPD CONSTRUCT S.R.L. | 838K | 2 | Construcții |
| RVS FACILITY S.R.L. | 790K | 2 | Construcții |
| ARHCON COMPANY SRL | 787K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ COVASNA
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.7%
- CA / angajat
- 407K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 802K
- Profit net
- 152K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 802K | 152K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VANERCON S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VANERCON S.R.L.(current)
- Revenue
- 802K
- Employees
- 2
- Profit
- 152K
- Rank RO
- #173.409
- BODY CONSTRUCT PRO S.R.L.
- Revenue
- 813K
- Employees
- 2
- Profit
- 700K
- Rank RO
- #173.593
- FORAJ INSTAL MDA S.R.L.
- Revenue
- 811K
- Employees
- 2
- Profit
- 6.4K
- Rank RO
- #173.774
- SEBFOX SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 804K
- Employees
- 2
- Profit
- 279K
- Rank RO
- #174.644
- SELECT PAVAJE S.R.L.
- Revenue
- 827K
- Employees
- 2
- Profit
- 195K
- Rank RO
- #171.783
- SIK NICOS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 801K
- Employees
- 2
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #175.063
- PEP CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 800K
- Employees
- 2
- Profit
- 20K
- Rank RO
- #175.188
- AMARADIA DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 831K
- Employees
- 2
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #171.333
- LPD CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 838K
- Employees
- 2
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #170.493
- RVS FACILITY S.R.L.
- Revenue
- 790K
- Employees
- 2
- Profit
- 21K
- Rank RO
- #176.512
- ARHCON COMPANY SRL
- Revenue
- 787K
- Employees
- 2
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #176.922
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VANERCON S.R.L.(current) | 802K | 2 | 152K | #173.409 |
| BODY CONSTRUCT PRO S.R.L. | 813K | 2 | 700K | #173.593 |
| FORAJ INSTAL MDA S.R.L. | 811K | 2 | 6.4K | #173.774 |
| SEBFOX SPEDITION S.R.L. | 804K | 2 | 279K | #174.644 |
| SELECT PAVAJE S.R.L. | 827K | 2 | 195K | #171.783 |
| SIK NICOS CONSTRUCT S.R.L. | 801K | 2 | 119K | #175.063 |
| PEP CONSTRUCT SRL | 800K | 2 | 20K | #175.188 |
| AMARADIA DESIGN S.R.L. | 831K | 2 | 135K | #171.333 |
| LPD CONSTRUCT S.R.L. | 838K | 2 | 129K | #170.493 |
| RVS FACILITY S.R.L. | 790K | 2 | 21K | #176.512 |
| ARHCON COMPANY SRL | 787K | 2 | 308K | #176.922 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VANERCON S.R.L.(you) | BODY CONSTRUCT PRO S.R.L. | FORAJ INSTAL MDA S.R.L. | SEBFOX SPEDITION S.R.L. | SELECT PAVAJE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 802K | 813K | 811K | 804K | 827K |
| Profit | 152K | 700K | 6.4K | 279K | 195K |
| Margin | 18,7% | 86,1% | 0,8% | 34,7% | 23,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VANERCON S.R.L.”.