VAN CERAMIC 22DSG S.R.L.

CUI 47045343·Fabricare produse din sticlă și alte minerale·Vrancea·Founded 2024

Revenue

393K

2024

Profit

82.4K

2024

Employees

1

2024

Margin

20,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

VAN CERAMIC 22DSG S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 393K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.170 la cifra de afaceri, #735 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
VAN CERAMIC 22DSG S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 393K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.6%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.170 la cifra de afaceri, #735 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.170 din 3.567 companii

Top 32.8%

Vezi clasamentul

După profit

#735 din 3.567 companii

Top 20.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.508 din 3.567 companii

Top 42.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
7.4M lei
Marjă medie
8.5%
Angajați medie
10

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri393K lei vs medie industrie 7.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit20.6% vs medie industrie 8.5%

Compania este 2.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 10

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024

Industry size

26.5B

RON revenue

Total companies

3.567

Total employees

35.195

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PERIANA IMPEX S.R.L.400K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
GRUP MIRALBI SRL397K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
NUOVA MARMI S.R.L.395K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
CALCARUL CODLEA S.R.L.394K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
ART GLASS DENISA 2000 S.R.L.390K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
CERAMICA PIETRARU S.R.L.412K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
JAMBON GLASS SRL388K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
AQUALAB S.R.L.388K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
GRANIT & MARMI HOUSE S.R.L.385K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
LUCONS SRL383K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
20.6%
CA / angajat
400K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 29%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    393K
    Profit net
    82.4K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la VAN CERAMIC 22DSG S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricVAN CERAMIC 22DSG S.R.L.(you)PERIANA IMPEX S.R.L.GRUP MIRALBI SRLNUOVA MARMI S.R.L.CALCARUL CODLEA S.R.L.
Revenue
393K
400K
397K
395K
394K
Profit
82.4K
172K
18.6K
2.3K
70.3K
Margin
20,6%
43,1%
4,7%
0,6%
17,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “VAN CERAMIC 22DSG S.R.L.”.