VALNA DC PREST S.R.L.
Revenue
3.3M
2024
Profit
168K
2024
Employees
5
2024
Margin
5,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VALNA DC PREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #11.203 la cifra de afaceri, #13.639 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VALNA DC PREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #11.203 la cifra de afaceri, #13.639 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARCOS CAFFE S.R.L. | 3.6M | 5 | Comerț en-gros |
| SWISS CITY SOLUTIONS S.R.L. | 2.9M | 5 | Comerț en-gros |
| FARIS IMPEX SRL | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
| MGC SALE 2007 SRL | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
| COMNAST SRL | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
| VIVALDI LENJERIE S.R.L. | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
| BALCANIC FOOD LOGISTIK SRL | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
| AGRO AS INPUT TEHNIC S.R.L. | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
| VOMAR SRL | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
| VALGET S.R.L. | 3.3M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.2%
- CA / angajat
- 653K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.3M
- Profit net
- 168K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.3M | 168K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VALNA DC PREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VALNA DC PREST S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #64.268
- MARCOS CAFFE S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 370K
- Rank RO
- #60.159
- SWISS CITY SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 502K
- Rank RO
- #70.114
- FARIS IMPEX SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 12K
- Rank RO
- #64.244
- MGC SALE 2007 SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 432K
- Rank RO
- #64.308
- COMNAST SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 497K
- Rank RO
- #64.211
- VIVALDI LENJERIE S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #64.202
- BALCANIC FOOD LOGISTIK SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #64.384
- AGRO AS INPUT TEHNIC S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- -323K
- Rank RO
- #64.151
- VOMAR SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 43.4K
- Rank RO
- #64.448
- VALGET S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 294K
- Rank RO
- #64.061
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VALNA DC PREST S.R.L.(current) | 3.3M | 5 | 168K | #64.268 |
| MARCOS CAFFE S.R.L. | 3.6M | 5 | 370K | #60.159 |
| SWISS CITY SOLUTIONS S.R.L. | 2.9M | 5 | 502K | #70.114 |
| FARIS IMPEX SRL | 3.3M | 5 | 12K | #64.244 |
| MGC SALE 2007 SRL | 3.3M | 5 | 432K | #64.308 |
| COMNAST SRL | 3.3M | 5 | 497K | #64.211 |
| VIVALDI LENJERIE S.R.L. | 3.3M | 5 | 130K | #64.202 |
| BALCANIC FOOD LOGISTIK SRL | 3.3M | 5 | 104K | #64.384 |
| AGRO AS INPUT TEHNIC S.R.L. | 3.3M | 5 | -323K | #64.151 |
| VOMAR SRL | 3.3M | 5 | 43.4K | #64.448 |
| VALGET S.R.L. | 3.3M | 5 | 294K | #64.061 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VALNA DC PREST S.R.L.(you) | MARCOS CAFFE S.R.L. | SWISS CITY SOLUTIONS S.R.L. | FARIS IMPEX SRL | MGC SALE 2007 SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.3M | 3.6M | 2.9M | 3.3M | 3.3M |
| Profit | 168K | 370K | 502K | 12K | 432K |
| Margin | 5,2% | 10,4% | 17,2% | 0,4% | 13,2% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VALNA DC PREST S.R.L.”.