VALFURNITURE SRL
Revenue
7M
2024
Profit
41.9K
2024
Employees
35
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VALFURNITURE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #213 la cifra de afaceri, #1.251 la profit, #192 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VALFURNITURE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #213 la cifra de afaceri, #1.251 la profit, #192 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.6× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ZAOR STUDIO FURNITURE SRL | 8.5M | 34 | Fabricare mobilă |
| FORESTA CONSTRUCT SRL | 8.4M | 32 | Fabricare mobilă |
| DI�U PROD 2010 SRL | 8.6M | 32 | Fabricare mobilă |
| ELFUN CONCEPT S.R.L. | 7.6M | 34 | Fabricare mobilă |
| MOVI DESIGN FACTORY SRL | 8.1M | 32 | Fabricare mobilă |
| VALFOREST SRL | 8.7M | 45 | Fabricare mobilă |
| LM MOB SRL | 7.6M | 34 | Fabricare mobilă |
| PRINCO GRUP SA | 7.5M | 36 | Fabricare mobilă |
| ESHO STUDIOS S.R.L. | 9.9M | 35 | Fabricare mobilă |
| NEGRO SRL | 7.4M | 34 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 240K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7M
- Profit net
- 41.9K
- Angajați
- 35
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7M | 41.9K | 35 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VALFURNITURE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VALFURNITURE SRL(current)
- Revenue
- 7M
- Employees
- 35
- Profit
- 41.9K
- Rank RO
- #30.036
- ZAOR STUDIO FURNITURE SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 34
- Profit
- 59.5K
- Rank RO
- #29.659
- FORESTA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 32
- Profit
- 386K
- Rank RO
- #30.097
- DI�U PROD 2010 SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 32
- Profit
- 208K
- Rank RO
- #29.427
- ELFUN CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 597K
- Rank RO
- #32.512
- MOVI DESIGN FACTORY SRL
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 32
- Profit
- 820K
- Rank RO
- #30.881
- VALFOREST SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 45
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #29.245
- LM MOB SRL
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #32.732
- PRINCO GRUP SA
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 36
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #32.865
- ESHO STUDIOS S.R.L.
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 35
- Profit
- 291K
- Rank RO
- #26.172
- NEGRO SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 34
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #33.542
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VALFURNITURE SRL(current) | 7M | 35 | 41.9K | #30.036 |
| ZAOR STUDIO FURNITURE SRL | 8.5M | 34 | 59.5K | #29.659 |
| FORESTA CONSTRUCT SRL | 8.4M | 32 | 386K | #30.097 |
| DI�U PROD 2010 SRL | 8.6M | 32 | 208K | #29.427 |
| ELFUN CONCEPT S.R.L. | 7.6M | 34 | 597K | #32.512 |
| MOVI DESIGN FACTORY SRL | 8.1M | 32 | 820K | #30.881 |
| VALFOREST SRL | 8.7M | 45 | 1.1M | #29.245 |
| LM MOB SRL | 7.6M | 34 | 123K | #32.732 |
| PRINCO GRUP SA | 7.5M | 36 | 189K | #32.865 |
| ESHO STUDIOS S.R.L. | 9.9M | 35 | 291K | #26.172 |
| NEGRO SRL | 7.4M | 34 | 312K | #33.542 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VALFURNITURE SRL(you) | ZAOR STUDIO FURNITURE SRL | FORESTA CONSTRUCT SRL | DI�U PROD 2010 SRL | ELFUN CONCEPT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7M | 8.5M | 8.4M | 8.6M | 7.6M |
| Profit | 41.9K | 59.5K | 386K | 208K | 597K |
| Margin | 0,5% | 0,7% | 4,6% | 2,4% | 7,8% |
| Employees | 35 | 34 | 32 | 32 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VALFURNITURE SRL”.