VALEDO SYSTEMS S.R.L.
Revenue
11M
2024
Profit
863K
2024
Employees
17
2024
Margin
7,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VALEDO SYSTEMS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 11M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #531 la cifra de afaceri, #561 la profit, #890 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VALEDO SYSTEMS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 11M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #531 la cifra de afaceri, #561 la profit, #890 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STRAWBERRY STEEL SOLUTIONS S.R.L. | 11.4M | 18 | Fabricare |
| ALUMINIUM ARCHITECTURAL PRODUCT SRL | 10.5M | 16 | Fabricare |
| ALUCO SRL | 11.5M | 19 | Fabricare |
| RNRMETAD 85 TIM SRL | 11.2M | 20 | Fabricare |
| IMOBILIARE SOLUTIONS SRL | 13.5M | 15 | Fabricare |
| RITCOM SRL | 10.5M | 15 | Fabricare |
| TWOMAR NEW MEGACONSTRUCT SRL | 9.2M | 17 | Fabricare |
| TECHNICOAT ROMANIA S.R.L. | 9.6M | 16 | Fabricare |
| CIRFEM SRL | 12.1M | 15 | Fabricare |
| SEVLAR S.R.L. | 8.8M | 17 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.8%
- CA / angajat
- 654K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 11M
- Profit net
- 863K
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11M | 863K | 17 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VALEDO SYSTEMS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VALEDO SYSTEMS S.R.L.(current)
- Revenue
- 11M
- Employees
- 17
- Profit
- 863K
- Rank RO
- #23.870
- STRAWBERRY STEEL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #23.327
- ALUMINIUM ARCHITECTURAL PRODUCT SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 322K
- Rank RO
- #25.049
- ALUCO SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 19
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #23.185
- RNRMETAD 85 TIM SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 455K
- Rank RO
- #23.756
- IMOBILIARE SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 13.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #20.319
- RITCOM SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 333K
- Rank RO
- #24.963
- TWOMAR NEW MEGACONSTRUCT SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #27.937
- TECHNICOAT ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #26.818
- CIRFEM SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #22.185
- SEVLAR S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #28.770
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VALEDO SYSTEMS S.R.L.(current) | 11M | 17 | 863K | #23.870 |
| STRAWBERRY STEEL SOLUTIONS S.R.L. | 11.4M | 18 | 1.9M | #23.327 |
| ALUMINIUM ARCHITECTURAL PRODUCT SRL | 10.5M | 16 | 322K | #25.049 |
| ALUCO SRL | 11.5M | 19 | 1M | #23.185 |
| RNRMETAD 85 TIM SRL | 11.2M | 20 | 455K | #23.756 |
| IMOBILIARE SOLUTIONS SRL | 13.5M | 15 | 4.7K | #20.319 |
| RITCOM SRL | 10.5M | 15 | 333K | #24.963 |
| TWOMAR NEW MEGACONSTRUCT SRL | 9.2M | 17 | 1.5M | #27.937 |
| TECHNICOAT ROMANIA S.R.L. | 9.6M | 16 | 3.8M | #26.818 |
| CIRFEM SRL | 12.1M | 15 | 2.3M | #22.185 |
| SEVLAR S.R.L. | 8.8M | 17 | 1.2M | #28.770 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VALEDO SYSTEMS S.R.L.(you) | STRAWBERRY STEEL SOLUTIONS S.R.L. | ALUMINIUM ARCHITECTURAL PRODUCT SRL | ALUCO SRL | RNRMETAD 85 TIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 11M | 11.4M | 10.5M | 11.5M | 11.2M |
| Profit | 863K | 1.9M | 322K | 1M | 455K |
| Margin | 7,8% | 16,3% | 3,1% | 8,7% | 4,1% |
| Employees | 17 | 18 | 16 | 19 | 20 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VALEDO SYSTEMS S.R.L.”.