VALAHA DACICA S.R.L.
Revenue
12.2K
2024
Profit
6.3K
2024
Employees
—
2024
Margin
51,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VALAHA DACICA S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 12.2K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #15.898 la cifra de afaceri, #9.722 la profit, #13.777 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 51.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VALAHA DACICA S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 12.2K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 51.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #15.898 la cifra de afaceri, #9.722 la profit, #13.777 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 16.8× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGROSISTEM TECHNOLOGY SRL | 12.8K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SOC AGRICOLA OMNIA | 13.4K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VELVITIS TOOL S.R.L. | 11.2K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AIR-VET S.R.L. | 12.3K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| UNIVERSUL AGRICOL SRL | 12.2K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MARIMIT S.R.L. | 12.3K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ROBERTO FARM SRL | 12.3K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRICI SRL | 12.2K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| POA AGRO3 ZONE S.R.L. | 12.3K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MID TRADE S.R.L. | 12.2K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 51.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 73%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12.2K
- Profit net
- 6.3K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.2K | 6.3K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VALAHA DACICA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VALAHA DACICA S.R.L.(current)
- Revenue
- 12.2K
- Employees
- 0
- Profit
- 6.3K
- Rank RO
- #655.022
- AGROSISTEM TECHNOLOGY SRL
- Revenue
- 12.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -48 lei
- Rank RO
- #653.125
- SOC AGRICOLA OMNIA
- Revenue
- 13.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.1K
- Rank RO
- #651.610
- VELVITIS TOOL S.R.L.
- Revenue
- 11.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.7K
- Rank RO
- #658.519
- AIR-VET S.R.L.
- Revenue
- 12.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -62.3K
- Rank RO
- #654.998
- UNIVERSUL AGRICOL SRL
- Revenue
- 12.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #655.047
- MARIMIT S.R.L.
- Revenue
- 12.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.7K
- Rank RO
- #654.978
- ROBERTO FARM SRL
- Revenue
- 12.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -532 lei
- Rank RO
- #654.978
- AGRICI SRL
- Revenue
- 12.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 415 lei
- Rank RO
- #655.076
- POA AGRO3 ZONE S.R.L.
- Revenue
- 12.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -113K
- Rank RO
- #654.918
- MID TRADE S.R.L.
- Revenue
- 12.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.5K
- Rank RO
- #655.142
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VALAHA DACICA S.R.L.(current) | 12.2K | 0 | 6.3K | #655.022 |
| AGROSISTEM TECHNOLOGY SRL | 12.8K | 1 | -48 lei | #653.125 |
| SOC AGRICOLA OMNIA | 13.4K | 1 | -4.1K | #651.610 |
| VELVITIS TOOL S.R.L. | 11.2K | 1 | -1.7K | #658.519 |
| AIR-VET S.R.L. | 12.3K | 1 | -62.3K | #654.998 |
| UNIVERSUL AGRICOL SRL | 12.2K | 1 | 5.6K | #655.047 |
| MARIMIT S.R.L. | 12.3K | 1 | 6.7K | #654.978 |
| ROBERTO FARM SRL | 12.3K | 1 | -532 lei | #654.978 |
| AGRICI SRL | 12.2K | 1 | 415 lei | #655.076 |
| POA AGRO3 ZONE S.R.L. | 12.3K | 1 | -113K | #654.918 |
| MID TRADE S.R.L. | 12.2K | 1 | 10.5K | #655.142 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VALAHA DACICA S.R.L.(you) | AGROSISTEM TECHNOLOGY SRL | SOC AGRICOLA OMNIA | VELVITIS TOOL S.R.L. | AIR-VET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12.2K | 12.8K | 13.4K | 11.2K | 12.3K |
| Profit | 6.3K | -48 lei | -4.1K | -1.7K | -62.3K |
| Margin | 51,1% | -0,4% | -30,5% | -14,8% | -508,9% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VALAHA DACICA S.R.L.”.