URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL
Revenue
26.9M
2024
Profit
2.2M
2024
Employees
48
2024
Margin
7,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 26.9M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #768 la cifra de afaceri, #1.159 la profit, #487 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 26.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #768 la cifra de afaceri, #1.159 la profit, #487 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 11.9× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 13.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GIOROX ACTIV S.R.L. | 29.8M | 48 | Construcții |
| MEDIA RAPID CONSTRUCT SRL | 28.2M | 52 | Construcții |
| ADERENT S.R.L. | 26.5M | 49 | Construcții |
| URS CONSTRUCT ALBA SRL | 29.3M | 61 | Construcții |
| LUCICOR PROD SRL | 31.3M | 47 | Construcții |
| MICONSTRUCT SRL | 31.8M | 49 | Construcții |
| IN-OUT CONSTRUCT SRL | 27.4M | 44 | Construcții |
| TEKNO EUROCONSTRUCT S.R.L. | 27M | 44 | Construcții |
| INSIDE CONSTRUCTION S.R.L. | 27.5M | 54 | Construcții |
| FORMIN SA | 29.9M | 54 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.7%
- CA / angajat
- 596K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 26.9M
- Profit net
- 2.2M
- Angajați
- 48
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 26.9M | 2.2M | 48 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL(current)
- Revenue
- 26.9M
- Employees
- 48
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #10.516
- GIOROX ACTIV S.R.L.
- Revenue
- 29.8M
- Employees
- 48
- Profit
- 138K
- Rank RO
- #10.175
- MEDIA RAPID CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 28.2M
- Employees
- 52
- Profit
- 9.4M
- Rank RO
- #10.665
- ADERENT S.R.L.
- Revenue
- 26.5M
- Employees
- 49
- Profit
- 9.8M
- Rank RO
- #11.270
- URS CONSTRUCT ALBA SRL
- Revenue
- 29.3M
- Employees
- 61
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #10.302
- LUCICOR PROD SRL
- Revenue
- 31.3M
- Employees
- 47
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #9.746
- MICONSTRUCT SRL
- Revenue
- 31.8M
- Employees
- 49
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #9.603
- IN-OUT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 27.4M
- Employees
- 44
- Profit
- 24.6K
- Rank RO
- #10.945
- TEKNO EUROCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 27M
- Employees
- 44
- Profit
- 491K
- Rank RO
- #11.073
- INSIDE CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 27.5M
- Employees
- 54
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #10.922
- FORMIN SA
- Revenue
- 29.9M
- Employees
- 54
- Profit
- -961K
- Rank RO
- #10.149
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL(current) | 26.9M | 48 | 2.2M | #10.516 |
| GIOROX ACTIV S.R.L. | 29.8M | 48 | 138K | #10.175 |
| MEDIA RAPID CONSTRUCT SRL | 28.2M | 52 | 9.4M | #10.665 |
| ADERENT S.R.L. | 26.5M | 49 | 9.8M | #11.270 |
| URS CONSTRUCT ALBA SRL | 29.3M | 61 | 2.7M | #10.302 |
| LUCICOR PROD SRL | 31.3M | 47 | 3.4M | #9.746 |
| MICONSTRUCT SRL | 31.8M | 49 | 1.9M | #9.603 |
| IN-OUT CONSTRUCT SRL | 27.4M | 44 | 24.6K | #10.945 |
| TEKNO EUROCONSTRUCT S.R.L. | 27M | 44 | 491K | #11.073 |
| INSIDE CONSTRUCTION S.R.L. | 27.5M | 54 | 1.1M | #10.922 |
| FORMIN SA | 29.9M | 54 | -961K | #10.149 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL(you) | GIOROX ACTIV S.R.L. | MEDIA RAPID CONSTRUCT SRL | ADERENT S.R.L. | URS CONSTRUCT ALBA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 26.9M | 29.8M | 28.2M | 26.5M | 29.3M |
| Profit | 2.2M | 138K | 9.4M | 9.8M | 2.7M |
| Margin | 7,7% | 0,5% | 33,4% | 37,0% | 9,1% |
| Employees | 48 | 48 | 52 | 49 | 61 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “URBAN CONSTRUCT TRANSILVANIA SRL”.