URANUS S.R.L.
Revenue
138K
2024
Profit
-206K
2024
Employees
1
2024
Margin
-29,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
URANUS S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 138K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.233 la cifra de afaceri, #8.906 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- URANUS S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 138K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -29.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.233 la cifra de afaceri, #8.906 la profit, #2.849 la număr angajați din 9.011 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 777K lei
- Marjă medie
- 14.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -2.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 81) — 2024
Industry size
7B
RON revenue
Total companies
9.011
Total employees
42.829
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CN AGRO BUILDING SRL | 736K | 1 | Activități profesionale |
| CLEANINGSERVIS CONSTANTA S.R.L. | 664K | 1 | Activități profesionale |
| EVAL CLEAN SOLUTIONS TRADING S.R.L. | 792K | 1 | Activități profesionale |
| GRADINI DESIGN PERFECT S.R.L. | 799K | 1 | Activități profesionale |
| GREEN LIFE CONCEPTS S.R.L. | 699K | 1 | Activități profesionale |
| BLUELAND SRL | 710K | 1 | Activități profesionale |
| M&M INTERBUSINESS INVEST SRL | 694K | 1 | Activități profesionale |
| SAB ENGINEERING SRL | 712K | 1 | Activități profesionale |
| HOTEXPERT CLEAN S.R.L. | 713K | 1 | Activități profesionale |
| SIBIGARDEN SRL | 692K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 81)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -29.4%
- CA / angajat
- 703K
- Scor risc (0–100)
- 65
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 138K
- Profit net
- -206K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 138K | -206K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 81)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la URANUS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- URANUS S.R.L.(current)
- Revenue
- 138K
- Employees
- 1
- Profit
- -206K
- Rank RO
- #188.952
- CN AGRO BUILDING SRL
- Revenue
- 736K
- Employees
- 1
- Profit
- 307K
- Rank RO
- #183.966
- CLEANINGSERVIS CONSTANTA S.R.L.
- Revenue
- 664K
- Employees
- 1
- Profit
- 413K
- Rank RO
- #195.317
- EVAL CLEAN SOLUTIONS TRADING S.R.L.
- Revenue
- 792K
- Employees
- 1
- Profit
- 22.3K
- Rank RO
- #176.227
- GRADINI DESIGN PERFECT S.R.L.
- Revenue
- 799K
- Employees
- 1
- Profit
- 363K
- Rank RO
- #175.323
- GREEN LIFE CONCEPTS S.R.L.
- Revenue
- 699K
- Employees
- 1
- Profit
- 93.4K
- Rank RO
- #189.478
- BLUELAND SRL
- Revenue
- 710K
- Employees
- 1
- Profit
- -47.8K
- Rank RO
- #187.820
- M&M INTERBUSINESS INVEST SRL
- Revenue
- 694K
- Employees
- 1
- Profit
- 133K
- Rank RO
- #190.325
- SAB ENGINEERING SRL
- Revenue
- 712K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.1K
- Rank RO
- #187.470
- HOTEXPERT CLEAN S.R.L.
- Revenue
- 713K
- Employees
- 1
- Profit
- 427K
- Rank RO
- #187.417
- SIBIGARDEN SRL
- Revenue
- 692K
- Employees
- 1
- Profit
- 489K
- Rank RO
- #190.682
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| URANUS S.R.L.(current) | 138K | 1 | -206K | #188.952 |
| CN AGRO BUILDING SRL | 736K | 1 | 307K | #183.966 |
| CLEANINGSERVIS CONSTANTA S.R.L. | 664K | 1 | 413K | #195.317 |
| EVAL CLEAN SOLUTIONS TRADING S.R.L. | 792K | 1 | 22.3K | #176.227 |
| GRADINI DESIGN PERFECT S.R.L. | 799K | 1 | 363K | #175.323 |
| GREEN LIFE CONCEPTS S.R.L. | 699K | 1 | 93.4K | #189.478 |
| BLUELAND SRL | 710K | 1 | -47.8K | #187.820 |
| M&M INTERBUSINESS INVEST SRL | 694K | 1 | 133K | #190.325 |
| SAB ENGINEERING SRL | 712K | 1 | 11.1K | #187.470 |
| HOTEXPERT CLEAN S.R.L. | 713K | 1 | 427K | #187.417 |
| SIBIGARDEN SRL | 692K | 1 | 489K | #190.682 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | URANUS S.R.L.(you) | CN AGRO BUILDING SRL | CLEANINGSERVIS CONSTANTA S.R.L. | EVAL CLEAN SOLUTIONS TRADING S.R.L. | GRADINI DESIGN PERFECT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 138K | 736K | 664K | 792K | 799K |
| Profit | -206K | 307K | 413K | 22.3K | 363K |
| Margin | -29,4% | 41,6% | 62,1% | 2,8% | 45,5% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “URANUS S.R.L.”.