UP CIPTRONIC SRL
Revenue
50.6M
2024
Profit
11.7M
2024
Employees
39
2024
Margin
23,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
UP CIPTRONIC SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 50.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.524 la cifra de afaceri, #276 la profit, #1.111 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- UP CIPTRONIC SRL este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 50.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.524 la cifra de afaceri, #276 la profit, #1.111 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 6.3× față de media industriei
Compania este 5.5× față de media industriei
Compania este 7.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DIPET SERVCOM SRL | 51.9M | 39 | Comerț en-gros |
| CHEMIROL AGRO SRL | 50.6M | 40 | Comerț en-gros |
| ONLINESHOP SRL | 52.8M | 39 | Comerț en-gros |
| SOMPRODUCT S.R.L. | 48.6M | 39 | Comerț en-gros |
| VITACOM ELECTRONICS SRL | 59.3M | 38 | Comerț en-gros |
| NEKSIO LAND SRL | 51.5M | 40 | Comerț en-gros |
| CROMEET SRL | 53.6M | 39 | Comerț en-gros |
| AXEL & CO IMPORT EXPORT SRL | 50.5M | 37 | Comerț en-gros |
| HEMLIG COMPANY SRL | 49M | 40 | Comerț en-gros |
| S.C.PLASTICS BAVARIA EQUIPMENT & SYSTEMS S.R.L. | 48.5M | 40 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.0%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 50.6M
- Profit net
- 11.7M
- Angajați
- 39
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 50.6M | 11.7M | 39 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la UP CIPTRONIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- UP CIPTRONIC SRL(current)
- Revenue
- 50.6M
- Employees
- 39
- Profit
- 11.7M
- Rank RO
- #6.222
- DIPET SERVCOM SRL
- Revenue
- 51.9M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #6.087
- CHEMIROL AGRO SRL
- Revenue
- 50.6M
- Employees
- 40
- Profit
- -3.6M
- Rank RO
- #6.236
- ONLINESHOP SRL
- Revenue
- 52.8M
- Employees
- 39
- Profit
- 7.5M
- Rank RO
- #5.988
- SOMPRODUCT S.R.L.
- Revenue
- 48.6M
- Employees
- 39
- Profit
- -7.2M
- Rank RO
- #6.510
- VITACOM ELECTRONICS SRL
- Revenue
- 59.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #5.349
- NEKSIO LAND SRL
- Revenue
- 51.5M
- Employees
- 40
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #6.131
- CROMEET SRL
- Revenue
- 53.6M
- Employees
- 39
- Profit
- 41.9K
- Rank RO
- #5.901
- AXEL & CO IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 50.5M
- Employees
- 37
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #6.252
- HEMLIG COMPANY SRL
- Revenue
- 49M
- Employees
- 40
- Profit
- 842K
- Rank RO
- #6.467
- S.C.PLASTICS BAVARIA EQUIPMENT & SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 48.5M
- Employees
- 40
- Profit
- 4.9M
- Rank RO
- #6.524
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| UP CIPTRONIC SRL(current) | 50.6M | 39 | 11.7M | #6.222 |
| DIPET SERVCOM SRL | 51.9M | 39 | 1.7M | #6.087 |
| CHEMIROL AGRO SRL | 50.6M | 40 | -3.6M | #6.236 |
| ONLINESHOP SRL | 52.8M | 39 | 7.5M | #5.988 |
| SOMPRODUCT S.R.L. | 48.6M | 39 | -7.2M | #6.510 |
| VITACOM ELECTRONICS SRL | 59.3M | 38 | 1.5M | #5.349 |
| NEKSIO LAND SRL | 51.5M | 40 | 1.4M | #6.131 |
| CROMEET SRL | 53.6M | 39 | 41.9K | #5.901 |
| AXEL & CO IMPORT EXPORT SRL | 50.5M | 37 | 2.2M | #6.252 |
| HEMLIG COMPANY SRL | 49M | 40 | 842K | #6.467 |
| S.C.PLASTICS BAVARIA EQUIPMENT & SYSTEMS S.R.L. | 48.5M | 40 | 4.9M | #6.524 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | UP CIPTRONIC SRL(you) | DIPET SERVCOM SRL | CHEMIROL AGRO SRL | ONLINESHOP SRL | SOMPRODUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 50.6M | 51.9M | 50.6M | 52.8M | 48.6M |
| Profit | 11.7M | 1.7M | -3.6M | 7.5M | -7.2M |
| Margin | 23,0% | 3,4% | -7,1% | 14,3% | -14,7% |
| Employees | 39 | 39 | 40 | 39 | 39 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “UP CIPTRONIC SRL”.