UNION NIRA SRL
Revenue
501K
2024
Profit
12.9K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
UNION NIRA SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 501K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #7.611 la cifra de afaceri, #9.598 la profit, #6.085 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- UNION NIRA SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 501K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #7.611 la cifra de afaceri, #9.598 la profit, #6.085 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SOLANORD PANELS S.R.L. | 651K | 4 | Alimentație și servicii |
| ONIX BLACK SEA S.R.L. | 672K | 4 | Alimentație și servicii |
| MUNLAIT S.R.L. | 672K | 4 | Alimentație și servicii |
| COFFEE BEANS ROASTERY S.R.L. | 673K | 4 | Alimentație și servicii |
| IVUNIS FOOD S.R.L. | 672K | 4 | Alimentație și servicii |
| ERODAN COM S.R.L. | 673K | 4 | Alimentație și servicii |
| ALEX FAST DRINK SRL | 671K | 4 | Alimentație și servicii |
| REVOSTAR TRADE S.R.L. | 674K | 4 | Alimentație și servicii |
| NOAVIS FOOD INVEST S.R.L. | 670K | 4 | Alimentație și servicii |
| TOM CRIS'93 S.R.L. | 674K | 4 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.9%
- CA / angajat
- 168K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 501K
- Profit net
- 12.9K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 501K | 12.9K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la UNION NIRA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- UNION NIRA SRL(current)
- Revenue
- 501K
- Employees
- 4
- Profit
- 12.9K
- Rank RO
- #193.869
- SOLANORD PANELS S.R.L.
- Revenue
- 651K
- Employees
- 4
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #197.464
- ONIX BLACK SEA S.R.L.
- Revenue
- 672K
- Employees
- 4
- Profit
- 87.3K
- Rank RO
- #193.871
- MUNLAIT S.R.L.
- Revenue
- 672K
- Employees
- 4
- Profit
- 5.5K
- Rank RO
- #193.901
- COFFEE BEANS ROASTERY S.R.L.
- Revenue
- 673K
- Employees
- 4
- Profit
- 63.4K
- Rank RO
- #193.813
- IVUNIS FOOD S.R.L.
- Revenue
- 672K
- Employees
- 4
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #193.944
- ERODAN COM S.R.L.
- Revenue
- 673K
- Employees
- 4
- Profit
- 242K
- Rank RO
- #193.741
- ALEX FAST DRINK SRL
- Revenue
- 671K
- Employees
- 4
- Profit
- -97.2K
- Rank RO
- #194.032
- REVOSTAR TRADE S.R.L.
- Revenue
- 674K
- Employees
- 4
- Profit
- -152K
- Rank RO
- #193.602
- NOAVIS FOOD INVEST S.R.L.
- Revenue
- 670K
- Employees
- 4
- Profit
- 98.5K
- Rank RO
- #194.230
- TOM CRIS'93 S.R.L.
- Revenue
- 674K
- Employees
- 4
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #193.527
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| UNION NIRA SRL(current) | 501K | 4 | 12.9K | #193.869 |
| SOLANORD PANELS S.R.L. | 651K | 4 | 257K | #197.464 |
| ONIX BLACK SEA S.R.L. | 672K | 4 | 87.3K | #193.871 |
| MUNLAIT S.R.L. | 672K | 4 | 5.5K | #193.901 |
| COFFEE BEANS ROASTERY S.R.L. | 673K | 4 | 63.4K | #193.813 |
| IVUNIS FOOD S.R.L. | 672K | 4 | 158K | #193.944 |
| ERODAN COM S.R.L. | 673K | 4 | 242K | #193.741 |
| ALEX FAST DRINK SRL | 671K | 4 | -97.2K | #194.032 |
| REVOSTAR TRADE S.R.L. | 674K | 4 | -152K | #193.602 |
| NOAVIS FOOD INVEST S.R.L. | 670K | 4 | 98.5K | #194.230 |
| TOM CRIS'93 S.R.L. | 674K | 4 | 239K | #193.527 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | UNION NIRA SRL(you) | SOLANORD PANELS S.R.L. | ONIX BLACK SEA S.R.L. | MUNLAIT S.R.L. | COFFEE BEANS ROASTERY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 501K | 651K | 672K | 672K | 673K |
| Profit | 12.9K | 257K | 87.3K | 5.5K | 63.4K |
| Margin | 1,9% | 39,5% | 13,0% | 0,8% | 9,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “UNION NIRA SRL”.