UNIMED SRL

CUI 17786388·Sănătate·Sibiu·Founded 2024

Revenue

696K

2024

Profit

138K

2024

Employees

1

2024

Margin

18,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

UNIMED SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 696K lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #5.682 la cifra de afaceri, #9.254 la profit, #10.621 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
UNIMED SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 696K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.4%.
Poziție în industrie
În industria de Sănătate (România), compania este #5.682 la cifra de afaceri, #9.254 la profit, #10.621 la număr angajați din 32.469 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.682 din 32.469 companii

Top 17.5%

Vezi clasamentul

După profit

#9.254 din 32.469 companii

Top 28.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.621 din 32.469 companii

Top 32.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1000K lei
Marjă medie
15.6%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri696K lei vs medie industrie 1000K lei

Compania este 0.7× față de media industriei

Marjă profit18.4% vs medie industrie 15.6%

Compania este 1.2× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Sănătate (CAEN 86) — 2024

Industry size

32.5B

RON revenue

Total companies

32.469

Total employees

98.239

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
HIPPOCRATE NEUROTOTAL S.R.L.756K1Sănătate
SANO VITAL MED S.R.L.700K1Sănătate
EYE-DEAL SURGICAL SRL-D684K1Sănătate
ESTHETIC VISION S.R.L.831K1Sănătate
PROSANA SRL669K1Sănătate
MED-ELITE SRL665K1Sănătate
OPTIVO S.R.L.847K1Sănătate
CABINET DR. NEMES-FRUM LUCIA SRL655K1Sănătate
BLUEBERRY CONSULTANTS SRL860K1Sănătate
POLISAN-UB ESTETIC SRL749K1Sănătate

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.4%
CA / angajat
749K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    696K
    Profit net
    138K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la UNIMED SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricUNIMED SRL(you)HIPPOCRATE NEUROTOTAL S.R.L.SANO VITAL MED S.R.L.EYE-DEAL SURGICAL SRL-DESTHETIC VISION S.R.L.
Revenue
696K
756K
700K
684K
831K
Profit
138K
83.1K
398K
553K
256K
Margin
18,4%
11,0%
56,9%
80,8%
30,8%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “UNIMED SRL”.