ULIANA COM SRL
Revenue
45.2M
2024
Profit
2.6M
2024
Employees
38
2024
Margin
5,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ULIANA COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 45.2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.694 la cifra de afaceri, #1.530 la profit, #1.155 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ULIANA COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 45.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.694 la cifra de afaceri, #1.530 la profit, #1.155 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 5.6× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 7.5× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AMAGEO SRL | 47.7M | 43 | Comerț en-gros |
| SIVECOR COM S.R.L. | 41.9M | 42 | Comerț en-gros |
| VOYATZOGLOU ROMANIA S.R.L. | 45.8M | 40 | Comerț en-gros |
| APISROM SRL | 48.3M | 38 | Comerț en-gros |
| ROCKA GENCO SRL | 46.2M | 36 | Comerț en-gros |
| NOVATEX SRL | 45.5M | 41 | Comerț en-gros |
| ARB SRL | 43.8M | 46 | Comerț en-gros |
| NICOLASEB SRL | 42.7M | 39 | Comerț en-gros |
| PROFILCO RO SRL | 42.6M | 39 | Comerț en-gros |
| GBC EXIM SRL | 41.3M | 38 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.8%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 45.2M
- Profit net
- 2.6M
- Angajați
- 38
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 45.2M | 2.6M | 38 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ULIANA COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ULIANA COM SRL(current)
- Revenue
- 45.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #6.954
- AMAGEO SRL
- Revenue
- 47.7M
- Employees
- 43
- Profit
- 694K
- Rank RO
- #6.629
- SIVECOR COM S.R.L.
- Revenue
- 41.9M
- Employees
- 42
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #7.465
- VOYATZOGLOU ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 45.8M
- Employees
- 40
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #6.885
- APISROM SRL
- Revenue
- 48.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 4.4M
- Rank RO
- #6.547
- ROCKA GENCO SRL
- Revenue
- 46.2M
- Employees
- 36
- Profit
- 6.6M
- Rank RO
- #6.840
- NOVATEX SRL
- Revenue
- 45.5M
- Employees
- 41
- Profit
- 600K
- Rank RO
- #6.936
- ARB SRL
- Revenue
- 43.8M
- Employees
- 46
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #7.170
- NICOLASEB SRL
- Revenue
- 42.7M
- Employees
- 39
- Profit
- 544K
- Rank RO
- #7.344
- PROFILCO RO SRL
- Revenue
- 42.6M
- Employees
- 39
- Profit
- 4.4M
- Rank RO
- #7.359
- GBC EXIM SRL
- Revenue
- 41.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #7.549
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ULIANA COM SRL(current) | 45.2M | 38 | 2.6M | #6.954 |
| AMAGEO SRL | 47.7M | 43 | 694K | #6.629 |
| SIVECOR COM S.R.L. | 41.9M | 42 | 2.4M | #7.465 |
| VOYATZOGLOU ROMANIA S.R.L. | 45.8M | 40 | 1.2M | #6.885 |
| APISROM SRL | 48.3M | 38 | 4.4M | #6.547 |
| ROCKA GENCO SRL | 46.2M | 36 | 6.6M | #6.840 |
| NOVATEX SRL | 45.5M | 41 | 600K | #6.936 |
| ARB SRL | 43.8M | 46 | 1.9M | #7.170 |
| NICOLASEB SRL | 42.7M | 39 | 544K | #7.344 |
| PROFILCO RO SRL | 42.6M | 39 | 4.4M | #7.359 |
| GBC EXIM SRL | 41.3M | 38 | 1.1M | #7.549 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ULIANA COM SRL(you) | AMAGEO SRL | SIVECOR COM S.R.L. | VOYATZOGLOU ROMANIA S.R.L. | APISROM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 45.2M | 47.7M | 41.9M | 45.8M | 48.3M |
| Profit | 2.6M | 694K | 2.4M | 1.2M | 4.4M |
| Margin | 5,8% | 1,5% | 5,7% | 2,6% | 9,1% |
| Employees | 38 | 43 | 42 | 40 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ULIANA COM SRL”.