Revenue

8.8K

2024

Profit

7.5K

2024

Employees

2024

Margin

26,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TURN CONSTRUCTII S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 8.8K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #28.521 la cifra de afaceri, #19.057 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TURN CONSTRUCTII S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 8.8K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #28.521 la cifra de afaceri, #19.057 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#28.521 din 39.568 companii

Top 72.1%

Vezi clasamentul

După profit

#19.057 din 39.568 companii

Top 48.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#28.930 din 39.568 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri8.8K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit26.6% vs medie industrie 11.2%

Compania este 2.4× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
QUANTUM INSTAL SERVICII S.R.L.28.3K1Construcții
SHR INSTAL S.R.L.28.3K1Construcții
NMC ELECTRIC TEAM S.R.L.28.2K1Construcții
ELITE SERVICE NET S.R.L.28.2K1Construcții
AUTOGLASS INSTAL S.R.L.28.4K1Construcții
OFE GLASS SRL28.4K1Construcții
ADNET LOGISTIC SYSTEM SRL28.2K1Construcții
SKYPAN MULTIMEDIA TECH & SATELLITE SYSTEMS SRL28.1K1Construcții
ART ATELIER PROJECT & DESIGN S.R.L.28.5K1Construcții
HOME RENOVATION 24 S.R.L.28.5K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
26.6%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 68%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    8.8K
    Profit net
    7.5K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TURN CONSTRUCTII S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTURN CONSTRUCTII S.R.L.(you)QUANTUM INSTAL SERVICII S.R.L.SHR INSTAL S.R.L.NMC ELECTRIC TEAM S.R.L.ELITE SERVICE NET S.R.L.
Revenue
8.8K
28.3K
28.3K
28.2K
28.2K
Profit
7.5K
21.2K
-35.2K
9.5K
3.7K
Margin
26,6%
75,0%
-124,4%
33,6%
13,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TURN CONSTRUCTII S.R.L.”.