TRUTZI CONSTRUCT S.R.L.

CUI 42962728·Construcții·Suceava·Founded 2024

Revenue

28.8M

2024

Profit

3M

2024

Employees

74

2024

Margin

9,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TRUTZI CONSTRUCT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 28.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #271 la cifra de afaceri, #355 la profit, #151 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TRUTZI CONSTRUCT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 28.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #271 la cifra de afaceri, #355 la profit, #151 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#271 din 39.568 companii

Top 0.7%

Vezi clasamentul

După profit

#355 din 39.568 companii

Top 0.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#151 din 39.568 companii

Top 0.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri28.8M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 20.2× față de media industriei

Marjă profit9.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.8× față de media industriei

Angajați74 vs medie industrie 4

Compania este 20.4× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CORSEM IMPEX SRL31.8M73Construcții
MCL INDUCT S.R.L.34.1M73Construcții
TEHNOTERM SRL29.8M73Construcții
COMPLEX UNION FUEL SERVICE SRL35M72Construcții
KRAWK S.R.L.35.6M72Construcții
ELECTRONET CONCEPT SRL30.9M68Construcții
GENERAL TEHNIC S.R.L.30.7M68Construcții
ELECTROCONSTRUCTIA ELCO GIURGIU SA29M77Construcții
GAZ VEST RETELE S.R.L.34.5M68Construcții
MAREKO INVEST S.R.L.35.9M79Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
9.4%
CA / angajat
436K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    28.8M
    Profit net
    3M
    Angajați
    74

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TRUTZI CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTRUTZI CONSTRUCT S.R.L.(you)CORSEM IMPEX SRLMCL INDUCT S.R.L.TEHNOTERM SRLCOMPLEX UNION FUEL SERVICE SRL
Revenue
28.8M
31.8M
34.1M
29.8M
35M
Profit
3M
7.1M
6.2M
3.1M
3.2M
Margin
9,4%
22,2%
18,2%
10,3%
9,1%
Employees
74
73
73
73
72
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TRUTZI CONSTRUCT S.R.L.”.