TRICOTEX S.R.L.
Revenue
12.1M
2024
Profit
-130K
2024
Employees
206
2024
Margin
-1,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRICOTEX S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 12.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #91 la cifra de afaceri, #1.956 la profit, #26 la număr angajați din 2.066 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRICOTEX S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 12.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -1.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #91 la cifra de afaceri, #1.956 la profit, #26 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este -3.9× față de media industriei
Compania este 18.6× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MODEON FASHION SRL | 13.1M | 163 | Fabricare produse textile |
| LEMBECK STYLE & DESIGN SRL | 14M | 166 | Fabricare produse textile |
| TEXTY GARMENTS SRL | 18.2M | 212 | Fabricare produse textile |
| CREASTYLE IMPEX SRL | 13.9M | 155 | Fabricare produse textile |
| BBM OUTDOORS S.R.L. | 13.9M | 138 | Fabricare produse textile |
| PERFECT CARPETS SRL | 13.5M | 122 | Fabricare produse textile |
| INTER-SPITZEN S.R.L. | 22.6M | 185 | Fabricare produse textile |
| FABRI SRL | 15.4M | 128 | Fabricare produse textile |
| WESTBRIDGE MANUFACTURING S.R.L. | 24.2M | 185 | Fabricare produse textile |
| ROMTAP.PROD.COM. SRL | 17.9M | 139 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -1.0%
- CA / angajat
- 63.8K
- Scor risc (0–100)
- 50
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12.1M
- Profit net
- -130K
- Angajați
- 206
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.1M | -130K | 206 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRICOTEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRICOTEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 206
- Profit
- -130K
- Rank RO
- #20.743
- MODEON FASHION SRL
- Revenue
- 13.1M
- Employees
- 163
- Profit
- 728K
- Rank RO
- #20.781
- LEMBECK STYLE & DESIGN SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 166
- Profit
- 364K
- Rank RO
- #19.639
- TEXTY GARMENTS SRL
- Revenue
- 18.2M
- Employees
- 212
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #15.762
- CREASTYLE IMPEX SRL
- Revenue
- 13.9M
- Employees
- 155
- Profit
- 436K
- Rank RO
- #19.766
- BBM OUTDOORS S.R.L.
- Revenue
- 13.9M
- Employees
- 138
- Profit
- 554K
- Rank RO
- #19.777
- PERFECT CARPETS SRL
- Revenue
- 13.5M
- Employees
- 122
- Profit
- 72.5K
- Rank RO
- #20.349
- INTER-SPITZEN S.R.L.
- Revenue
- 22.6M
- Employees
- 185
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #12.926
- FABRI SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 128
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #18.117
- WESTBRIDGE MANUFACTURING S.R.L.
- Revenue
- 24.2M
- Employees
- 185
- Profit
- -2.6M
- Rank RO
- #12.182
- ROMTAP.PROD.COM. SRL
- Revenue
- 17.9M
- Employees
- 139
- Profit
- 490K
- Rank RO
- #15.997
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRICOTEX S.R.L.(current) | 12.1M | 206 | -130K | #20.743 |
| MODEON FASHION SRL | 13.1M | 163 | 728K | #20.781 |
| LEMBECK STYLE & DESIGN SRL | 14M | 166 | 364K | #19.639 |
| TEXTY GARMENTS SRL | 18.2M | 212 | 1.6M | #15.762 |
| CREASTYLE IMPEX SRL | 13.9M | 155 | 436K | #19.766 |
| BBM OUTDOORS S.R.L. | 13.9M | 138 | 554K | #19.777 |
| PERFECT CARPETS SRL | 13.5M | 122 | 72.5K | #20.349 |
| INTER-SPITZEN S.R.L. | 22.6M | 185 | 9.7K | #12.926 |
| FABRI SRL | 15.4M | 128 | 1.6M | #18.117 |
| WESTBRIDGE MANUFACTURING S.R.L. | 24.2M | 185 | -2.6M | #12.182 |
| ROMTAP.PROD.COM. SRL | 17.9M | 139 | 490K | #15.997 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRICOTEX S.R.L.(you) | MODEON FASHION SRL | LEMBECK STYLE & DESIGN SRL | TEXTY GARMENTS SRL | CREASTYLE IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12.1M | 13.1M | 14M | 18.2M | 13.9M |
| Profit | -130K | 728K | 364K | 1.6M | 436K |
| Margin | -1,0% | 5,5% | 2,6% | 8,8% | 3,1% |
| Employees | 206 | 163 | 166 | 212 | 155 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRICOTEX S.R.L.”.