TRENDTEL SRL
Revenue
874K
2024
Profit
40.8K
2024
Employees
7
2024
Margin
4,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRENDTEL SRL este o companie mică din sectorul Telecomunicații, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 874K lei (date 2024). În industria de Telecomunicații (România), compania este #380 la cifra de afaceri, #788 la profit, #151 la număr angajați din 2.233 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRENDTEL SRL este o companie mică din sectorul Telecomunicații, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 874K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Telecomunicații (România), compania este #380 la cifra de afaceri, #788 la profit, #151 la număr angajați din 2.233 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Telecomunicații (CAEN 61) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.3M lei
- Marjă medie
- -5.3%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Telecomunicații (CAEN 61) — 2024
Industry size
14.1B
RON revenue
Total companies
2.233
Total employees
15.087
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OMEGA NET S.R.L. | 1M | 7 | Telecomunicații |
| DC FIBER HOME S.R.L. | 961K | 8 | Telecomunicații |
| DABTELECOM S.R.L. | 966K | 6 | Telecomunicații |
| BEST NETWORK SOLUTION S.R.L. | 892K | 8 | Telecomunicații |
| DENY STIL 2005 SRL | 879K | 6 | Telecomunicații |
| OVICOR SRL | 842K | 6 | Telecomunicații |
| TV NET STAR 2018 S.R.L. | 1.1M | 6 | Telecomunicații |
| SEBALEX TECHNOLOGY S.R.L. | 946K | 5 | Telecomunicații |
| ULTRA SMART LINK S.R.L. | 926K | 5 | Telecomunicații |
| TEVECOM SRL | 1.4M | 7 | Telecomunicații |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 61)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.3%
- CA / angajat
- 134K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 874K
- Profit net
- 40.8K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 874K | 40.8K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRENDTEL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRENDTEL SRL(current)
- Revenue
- 874K
- Employees
- 7
- Profit
- 40.8K
- Rank RO
- #159.344
- OMEGA NET S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 7
- Profit
- -151K
- Rank RO
- #149.859
- DC FIBER HOME S.R.L.
- Revenue
- 961K
- Employees
- 8
- Profit
- -24.1K
- Rank RO
- #156.918
- DABTELECOM S.R.L.
- Revenue
- 966K
- Employees
- 6
- Profit
- 453K
- Rank RO
- #156.398
- BEST NETWORK SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 892K
- Employees
- 8
- Profit
- -149K
- Rank RO
- #164.117
- DENY STIL 2005 SRL
- Revenue
- 879K
- Employees
- 6
- Profit
- -27.3K
- Rank RO
- #165.605
- OVICOR SRL
- Revenue
- 842K
- Employees
- 6
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #169.988
- TV NET STAR 2018 S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #144.174
- SEBALEX TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 946K
- Employees
- 5
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #158.488
- ULTRA SMART LINK S.R.L.
- Revenue
- 926K
- Employees
- 5
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #160.551
- TEVECOM SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 473K
- Rank RO
- #124.536
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRENDTEL SRL(current) | 874K | 7 | 40.8K | #159.344 |
| OMEGA NET S.R.L. | 1M | 7 | -151K | #149.859 |
| DC FIBER HOME S.R.L. | 961K | 8 | -24.1K | #156.918 |
| DABTELECOM S.R.L. | 966K | 6 | 453K | #156.398 |
| BEST NETWORK SOLUTION S.R.L. | 892K | 8 | -149K | #164.117 |
| DENY STIL 2005 SRL | 879K | 6 | -27.3K | #165.605 |
| OVICOR SRL | 842K | 6 | 105K | #169.988 |
| TV NET STAR 2018 S.R.L. | 1.1M | 6 | -1M | #144.174 |
| SEBALEX TECHNOLOGY S.R.L. | 946K | 5 | 154K | #158.488 |
| ULTRA SMART LINK S.R.L. | 926K | 5 | 109K | #160.551 |
| TEVECOM SRL | 1.4M | 7 | 473K | #124.536 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRENDTEL SRL(you) | OMEGA NET S.R.L. | DC FIBER HOME S.R.L. | DABTELECOM S.R.L. | BEST NETWORK SOLUTION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 874K | 1M | 961K | 966K | 892K |
| Profit | 40.8K | -151K | -24.1K | 453K | -149K |
| Margin | 4,3% | -14,6% | -2,5% | 46,9% | -16,7% |
| Employees | 7 | 7 | 8 | 6 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRENDTEL SRL”.