TRAUST CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
2.7M
2024
Profit
466K
2024
Employees
9
2024
Margin
17,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRAUST CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.588 la cifra de afaceri, #5.383 la profit, #4.196 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRAUST CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.588 la cifra de afaceri, #5.383 la profit, #4.196 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DOMICA SRL | 2.5M | 9 | Construcții |
| BEN ONI LOGHIN S.R.L. | 3M | 9 | Construcții |
| ELY DR�GOI CONSTRUCT SRL | 2.8M | 10 | Construcții |
| PRESTARI CONSTRUCT S.R.L. | 2.8M | 10 | Construcții |
| DETALIU CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 9 | Construcții |
| NBS DEMOLARI S.R.L. | 2.7M | 9 | Construcții |
| FILKRIS CONS S.R.L. | 2.6M | 10 | Construcții |
| ARHITECTURAL GLASS DESIGN S.R.L. | 2.7M | 9 | Construcții |
| MOPA CONSTRUCT SRL | 2.7M | 9 | Construcții |
| DONICOR CONSTRUCT SRL | 2.7M | 9 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.2%
- CA / angajat
- 301K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 466K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 466K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRAUST CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRAUST CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 466K
- Rank RO
- #73.846
- DOMICA SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 84.2K
- Rank RO
- #78.652
- BEN ONI LOGHIN S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 9
- Profit
- 988K
- Rank RO
- #68.796
- ELY DR�GOI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 398K
- Rank RO
- #73.005
- PRESTARI CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 11.1K
- Rank RO
- #72.806
- DETALIU CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 290K
- Rank RO
- #82.747
- NBS DEMOLARI S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 794K
- Rank RO
- #74.079
- FILKRIS CONS S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 292K
- Rank RO
- #75.695
- ARHITECTURAL GLASS DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #74.162
- MOPA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 374K
- Rank RO
- #74.233
- DONICOR CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 407K
- Rank RO
- #74.270
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRAUST CONSTRUCT S.R.L.(current) | 2.7M | 9 | 466K | #73.846 |
| DOMICA SRL | 2.5M | 9 | 84.2K | #78.652 |
| BEN ONI LOGHIN S.R.L. | 3M | 9 | 988K | #68.796 |
| ELY DR�GOI CONSTRUCT SRL | 2.8M | 10 | 398K | #73.005 |
| PRESTARI CONSTRUCT S.R.L. | 2.8M | 10 | 11.1K | #72.806 |
| DETALIU CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 9 | 290K | #82.747 |
| NBS DEMOLARI S.R.L. | 2.7M | 9 | 794K | #74.079 |
| FILKRIS CONS S.R.L. | 2.6M | 10 | 292K | #75.695 |
| ARHITECTURAL GLASS DESIGN S.R.L. | 2.7M | 9 | 177K | #74.162 |
| MOPA CONSTRUCT SRL | 2.7M | 9 | 374K | #74.233 |
| DONICOR CONSTRUCT SRL | 2.7M | 9 | 407K | #74.270 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRAUST CONSTRUCT S.R.L.(you) | DOMICA SRL | BEN ONI LOGHIN S.R.L. | ELY DR�GOI CONSTRUCT SRL | PRESTARI CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 2.5M | 3M | 2.8M | 2.8M |
| Profit | 466K | 84.2K | 988K | 398K | 11.1K |
| Margin | 17,2% | 3,4% | 33,1% | 14,5% | 0,4% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRAUST CONSTRUCT S.R.L.”.