TRANSFABI LOG SRL
Revenue
19M
2024
Profit
2.4M
2024
Employees
27
2024
Margin
12,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRANSFABI LOG SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 19M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #737 la cifra de afaceri, #303 la profit, #1.035 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRANSFABI LOG SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 19M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #737 la cifra de afaceri, #303 la profit, #1.035 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 13.6× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 8.3× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALPHA CARGO EXPRES S.R.L. | 19.1M | 27 | Transport |
| BITUM SPEDITION S.R.L. | 19.3M | 27 | Transport |
| EMI & JESSI SRL | 19M | 27 | Transport |
| BENUTI COMPANY SRL | 18.9M | 31 | Transport |
| SIM ESTATE INVEST SRL | 19.6M | 27 | Transport |
| PRO EXPERT TRANSPORT S.R.L. | 19.2M | 28 | Transport |
| KTRANS TRK S.R.L. | 18.1M | 27 | Transport |
| TOTHCAR COMPANY IMPEX SRL | 16.2M | 26 | Transport |
| INTERFRIGO LOGISTICS S.A. | 18.6M | 26 | Transport |
| HOKMAN TRANS SRL | 19.8M | 26 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.5%
- CA / angajat
- 710K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 19M
- Profit net
- 2.4M
- Angajați
- 27
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 19M | 2.4M | 27 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRANSFABI LOG SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRANSFABI LOG SRL(current)
- Revenue
- 19M
- Employees
- 27
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #15.008
- ALPHA CARGO EXPRES S.R.L.
- Revenue
- 19.1M
- Employees
- 27
- Profit
- 14.1K
- Rank RO
- #15.037
- BITUM SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 19.3M
- Employees
- 27
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #14.921
- EMI & JESSI SRL
- Revenue
- 19M
- Employees
- 27
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #15.132
- BENUTI COMPANY SRL
- Revenue
- 18.9M
- Employees
- 31
- Profit
- 630K
- Rank RO
- #15.200
- SIM ESTATE INVEST SRL
- Revenue
- 19.6M
- Employees
- 27
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #14.734
- PRO EXPERT TRANSPORT S.R.L.
- Revenue
- 19.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 638K
- Rank RO
- #14.994
- KTRANS TRK S.R.L.
- Revenue
- 18.1M
- Employees
- 27
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #15.841
- TOTHCAR COMPANY IMPEX SRL
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #17.372
- INTERFRIGO LOGISTICS S.A.
- Revenue
- 18.6M
- Employees
- 26
- Profit
- -3.9M
- Rank RO
- #15.443
- HOKMAN TRANS SRL
- Revenue
- 19.8M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #14.571
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRANSFABI LOG SRL(current) | 19M | 27 | 2.4M | #15.008 |
| ALPHA CARGO EXPRES S.R.L. | 19.1M | 27 | 14.1K | #15.037 |
| BITUM SPEDITION S.R.L. | 19.3M | 27 | 1.1M | #14.921 |
| EMI & JESSI SRL | 19M | 27 | 1.2M | #15.132 |
| BENUTI COMPANY SRL | 18.9M | 31 | 630K | #15.200 |
| SIM ESTATE INVEST SRL | 19.6M | 27 | 1.9M | #14.734 |
| PRO EXPERT TRANSPORT S.R.L. | 19.2M | 28 | 638K | #14.994 |
| KTRANS TRK S.R.L. | 18.1M | 27 | 3M | #15.841 |
| TOTHCAR COMPANY IMPEX SRL | 16.2M | 26 | 1.4M | #17.372 |
| INTERFRIGO LOGISTICS S.A. | 18.6M | 26 | -3.9M | #15.443 |
| HOKMAN TRANS SRL | 19.8M | 26 | 1.9M | #14.571 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRANSFABI LOG SRL(you) | ALPHA CARGO EXPRES S.R.L. | BITUM SPEDITION S.R.L. | EMI & JESSI SRL | BENUTI COMPANY SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 19M | 19.1M | 19.3M | 19M | 18.9M |
| Profit | 2.4M | 14.1K | 1.1M | 1.2M | 630K |
| Margin | 12,5% | 0,1% | 5,8% | 6,3% | 3,3% |
| Employees | 27 | 27 | 27 | 27 | 31 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRANSFABI LOG SRL”.