TRANSBUS CODREANU S.R.L.
Revenue
2.7M
2024
Profit
314K
2024
Employees
13
2024
Margin
11,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRANSBUS CODREANU S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #5.062 la cifra de afaceri, #3.441 la profit, #2.369 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRANSBUS CODREANU S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #5.062 la cifra de afaceri, #3.441 la profit, #2.369 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GANDALAGI SRL | 2.7M | 13 | Transport |
| EXPRESS CONCEPT TRANSPORT SRL | 2.7M | 13 | Transport |
| K & E COMTRANS SRL | 2.8M | 13 | Transport |
| BRONSON S.R.L. | 2.6M | 15 | Transport |
| IONEL & DIA S.R.L. | 2.5M | 12 | Transport |
| PEGASDRIVE SRL | 2.6M | 13 | Transport |
| ANCU�A & VALI SRL | 2.7M | 14 | Transport |
| ARITRANS SRL | 2.8M | 14 | Transport |
| CLAR TRANS SRL | 2.5M | 13 | Transport |
| IONI?�CAR SRL | 3.2M | 14 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.5%
- CA / angajat
- 211K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 314K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 314K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRANSBUS CODREANU S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRANSBUS CODREANU S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 314K
- Rank RO
- #73.191
- GANDALAGI SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 13
- Profit
- -818K
- Rank RO
- #73.159
- EXPRESS CONCEPT TRANSPORT SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 13
- Profit
- -207K
- Rank RO
- #73.381
- K & E COMTRANS SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 176K
- Rank RO
- #72.634
- BRONSON S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #75.369
- IONEL & DIA S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 159K
- Rank RO
- #79.961
- PEGASDRIVE SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 408K
- Rank RO
- #77.085
- ANCU�A & VALI SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 515K
- Rank RO
- #73.170
- ARITRANS SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 208K
- Rank RO
- #72.816
- CLAR TRANS SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #78.088
- IONI?�CAR SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 176K
- Rank RO
- #65.278
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRANSBUS CODREANU S.R.L.(current) | 2.7M | 13 | 314K | #73.191 |
| GANDALAGI SRL | 2.7M | 13 | -818K | #73.159 |
| EXPRESS CONCEPT TRANSPORT SRL | 2.7M | 13 | -207K | #73.381 |
| K & E COMTRANS SRL | 2.8M | 13 | 176K | #72.634 |
| BRONSON S.R.L. | 2.6M | 15 | 217K | #75.369 |
| IONEL & DIA S.R.L. | 2.5M | 12 | 159K | #79.961 |
| PEGASDRIVE SRL | 2.6M | 13 | 408K | #77.085 |
| ANCU�A & VALI SRL | 2.7M | 14 | 515K | #73.170 |
| ARITRANS SRL | 2.8M | 14 | 208K | #72.816 |
| CLAR TRANS SRL | 2.5M | 13 | 1.6K | #78.088 |
| IONI?�CAR SRL | 3.2M | 14 | 176K | #65.278 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRANSBUS CODREANU S.R.L.(you) | GANDALAGI SRL | EXPRESS CONCEPT TRANSPORT SRL | K & E COMTRANS SRL | BRONSON S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 2.7M | 2.7M | 2.8M | 2.6M |
| Profit | 314K | -818K | -207K | 176K | 217K |
| Margin | 11,5% | -29,8% | -7,5% | 6,4% | 8,2% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRANSBUS CODREANU S.R.L.”.