TRANSAL SRL
Revenue
15.2M
2024
Profit
573K
2024
Employees
10
2024
Margin
3,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRANSAL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 15.2M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.652 la cifra de afaceri, #3.244 la profit, #4.359 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRANSAL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 15.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.652 la cifra de afaceri, #3.244 la profit, #4.359 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 5.1× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PLUSMAX S.R.L. | 15.2M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| ANDFLA S.R.L. | 14.9M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| MICUL MESERIAS CONCEPT S.R.L. | 15.7M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| HELLEBORUS S.R.L. | 14.7M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| KONNO MCO PREMIUM S.R.L. | 14.6M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| DANYWAL CONSTRUCT MIXT SRL | 16M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| DOBRE�TEANUL S.R.L. | 14.1M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| SCHEL� COMERCIAL SRL | 16.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| EDYMAR OIL S.R.L. | 16.6M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| ROED DUAL SRL | 15.3M | 11 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.8%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.2M
- Profit net
- 573K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.2M | 573K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRANSAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRANSAL SRL(current)
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 573K
- Rank RO
- #18.339
- PLUSMAX S.R.L.
- Revenue
- 15.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 359K
- Rank RO
- #18.377
- ANDFLA S.R.L.
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 932K
- Rank RO
- #18.673
- MICUL MESERIAS CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #17.877
- HELLEBORUS S.R.L.
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 5.7M
- Rank RO
- #18.904
- KONNO MCO PREMIUM S.R.L.
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 534K
- Rank RO
- #19.046
- DANYWAL CONSTRUCT MIXT SRL
- Revenue
- 16M
- Employees
- 10
- Profit
- 266K
- Rank RO
- #17.578
- DOBRE�TEANUL S.R.L.
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 60.2K
- Rank RO
- #19.526
- SCHEL� COMERCIAL SRL
- Revenue
- 16.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #17.192
- EDYMAR OIL S.R.L.
- Revenue
- 16.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 704K
- Rank RO
- #16.990
- ROED DUAL SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #18.278
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRANSAL SRL(current) | 15.2M | 10 | 573K | #18.339 |
| PLUSMAX S.R.L. | 15.2M | 10 | 359K | #18.377 |
| ANDFLA S.R.L. | 14.9M | 10 | 932K | #18.673 |
| MICUL MESERIAS CONCEPT S.R.L. | 15.7M | 10 | 1.2M | #17.877 |
| HELLEBORUS S.R.L. | 14.7M | 10 | 5.7M | #18.904 |
| KONNO MCO PREMIUM S.R.L. | 14.6M | 10 | 534K | #19.046 |
| DANYWAL CONSTRUCT MIXT SRL | 16M | 10 | 266K | #17.578 |
| DOBRE�TEANUL S.R.L. | 14.1M | 10 | 60.2K | #19.526 |
| SCHEL� COMERCIAL SRL | 16.4M | 10 | 1.7M | #17.192 |
| EDYMAR OIL S.R.L. | 16.6M | 10 | 704K | #16.990 |
| ROED DUAL SRL | 15.3M | 11 | 1.7M | #18.278 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRANSAL SRL(you) | PLUSMAX S.R.L. | ANDFLA S.R.L. | MICUL MESERIAS CONCEPT S.R.L. | HELLEBORUS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.2M | 15.2M | 14.9M | 15.7M | 14.7M |
| Profit | 573K | 359K | 932K | 1.2M | 5.7M |
| Margin | 3,8% | 2,4% | 6,3% | 7,8% | 39,0% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRANSAL SRL”.