TRAMI SRL
Revenue
629K
2024
Profit
167K
2024
Employees
6
2024
Margin
26,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRAMI SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 629K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.787 la cifra de afaceri, #3.092 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRAMI SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 629K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.787 la cifra de afaceri, #3.092 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 7.2× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUTOPARTIUM ASM S.R.L. | 680K | 6 | Comerț en-gros |
| GILI MOTORS BISTRITA S.R.L. | 630K | 6 | Comerț en-gros |
| ATC IMPACT AUTOSERV SRL | 626K | 6 | Comerț en-gros |
| STORAD SERVICE SRL | 638K | 6 | Comerț en-gros |
| MITU TRANS SERV SRL | 620K | 6 | Comerț en-gros |
| TRANS CAR TOUR S.R.L. | 642K | 6 | Comerț en-gros |
| CAMION COMPLET SERVICE & PARTS S.R.L. | 617K | 6 | Comerț en-gros |
| CIOBANIS SERV S.R.L. | 615K | 6 | Comerț en-gros |
| BUCUR COM SRL | 647K | 6 | Comerț en-gros |
| APS FILTER TRADE S.R.L. | 612K | 6 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.5%
- CA / angajat
- 105K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 629K
- Profit net
- 167K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 629K | 167K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRAMI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRAMI SRL(current)
- Revenue
- 629K
- Employees
- 6
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #201.419
- AUTOPARTIUM ASM S.R.L.
- Revenue
- 680K
- Employees
- 6
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #192.656
- GILI MOTORS BISTRITA S.R.L.
- Revenue
- 630K
- Employees
- 6
- Profit
- 10K
- Rank RO
- #201.315
- ATC IMPACT AUTOSERV SRL
- Revenue
- 626K
- Employees
- 6
- Profit
- 616 lei
- Rank RO
- #202.088
- STORAD SERVICE SRL
- Revenue
- 638K
- Employees
- 6
- Profit
- 1.5K
- Rank RO
- #199.797
- MITU TRANS SERV SRL
- Revenue
- 620K
- Employees
- 6
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #203.228
- TRANS CAR TOUR S.R.L.
- Revenue
- 642K
- Employees
- 6
- Profit
- -40.4K
- Rank RO
- #199.071
- CAMION COMPLET SERVICE & PARTS S.R.L.
- Revenue
- 617K
- Employees
- 6
- Profit
- 79.6K
- Rank RO
- #203.735
- CIOBANIS SERV S.R.L.
- Revenue
- 615K
- Employees
- 6
- Profit
- -166K
- Rank RO
- #204.141
- BUCUR COM SRL
- Revenue
- 647K
- Employees
- 6
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #198.230
- APS FILTER TRADE S.R.L.
- Revenue
- 612K
- Employees
- 6
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #204.678
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRAMI SRL(current) | 629K | 6 | 167K | #201.419 |
| AUTOPARTIUM ASM S.R.L. | 680K | 6 | 194K | #192.656 |
| GILI MOTORS BISTRITA S.R.L. | 630K | 6 | 10K | #201.315 |
| ATC IMPACT AUTOSERV SRL | 626K | 6 | 616 lei | #202.088 |
| STORAD SERVICE SRL | 638K | 6 | 1.5K | #199.797 |
| MITU TRANS SERV SRL | 620K | 6 | 107K | #203.228 |
| TRANS CAR TOUR S.R.L. | 642K | 6 | -40.4K | #199.071 |
| CAMION COMPLET SERVICE & PARTS S.R.L. | 617K | 6 | 79.6K | #203.735 |
| CIOBANIS SERV S.R.L. | 615K | 6 | -166K | #204.141 |
| BUCUR COM SRL | 647K | 6 | 126K | #198.230 |
| APS FILTER TRADE S.R.L. | 612K | 6 | 130K | #204.678 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRAMI SRL(you) | AUTOPARTIUM ASM S.R.L. | GILI MOTORS BISTRITA S.R.L. | ATC IMPACT AUTOSERV SRL | STORAD SERVICE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 629K | 680K | 630K | 626K | 638K |
| Profit | 167K | 194K | 10K | 616 lei | 1.5K |
| Margin | 26,5% | 28,6% | 1,6% | 0,1% | 0,2% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRAMI SRL”.