TRADESILVANIA S.R.L.
Revenue
2.5M
2024
Profit
38.1K
2024
Employees
8
2024
Margin
1,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRADESILVANIA S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități auxiliare financiare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Activități auxiliare financiare (România), compania este #161 la cifra de afaceri, #2.977 la profit, #278 la număr angajați din 8.527 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRADESILVANIA S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități auxiliare financiare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități auxiliare financiare (România), compania este #161 la cifra de afaceri, #2.977 la profit, #278 la număr angajați din 8.527 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități auxiliare financiare (CAEN 66) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 586K lei
- Marjă medie
- 25.9%
- Angajați medie
- 2
Companie vs medie industrie
Compania este 4.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități auxiliare financiare (CAEN 66) — 2024
Industry size
5B
RON revenue
Total companies
8.527
Total employees
15.581
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KETACO OPTIM SRL | 2.3M | 8 | Activități auxiliare financiare |
| BROKER INTER TOP ASIG SRL | 2.6M | 9 | Activități auxiliare financiare |
| ACTIV FINANCIAL INT S.R.L. | 2.3M | 8 | Activități auxiliare financiare |
| GARANT FINANCE SRL | 2.5M | 9 | Activități auxiliare financiare |
| WIRTSCHAFTS-ASSEKURANZ MAKLER GMBH MUNCHEN BROKER DE ASIGURARE -SUCURSALA SIBIU | 2.2M | 8 | Activități auxiliare financiare |
| PUIU FINANCIAL SRL | 2.5M | 9 | Activități auxiliare financiare |
| HILBRO FINANCIAL SRL | 2.5M | 9 | Activități auxiliare financiare |
| CES FINANCE SOLUTIONS S.R.L. | 2.1M | 8 | Activități auxiliare financiare |
| SPEED TRANSFER EXCHANGE SRL | 2.7M | 10 | Activități auxiliare financiare |
| DORAL - CONSULTING SRL | 2.4M | 9 | Activități auxiliare financiare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 66)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.4%
- CA / angajat
- 336K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.5M
- Profit net
- 38.1K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.5M | 38.1K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRADESILVANIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRADESILVANIA S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 38.1K
- Rank RO
- #74.405
- KETACO OPTIM SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #84.520
- BROKER INTER TOP ASIG SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 9
- Profit
- -208K
- Rank RO
- #75.786
- ACTIV FINANCIAL INT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 944K
- Rank RO
- #85.835
- GARANT FINANCE SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 235K
- Rank RO
- #79.066
- WIRTSCHAFTS-ASSEKURANZ MAKLER GMBH MUNCHEN BROKER DE ASIGURARE -SUCURSALA SIBIU
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -246K
- Rank RO
- #89.535
- PUIU FINANCIAL SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 342K
- Rank RO
- #80.033
- HILBRO FINANCIAL SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 699K
- Rank RO
- #80.197
- CES FINANCE SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 589K
- Rank RO
- #90.563
- SPEED TRANSFER EXCHANGE SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 888K
- Rank RO
- #73.761
- DORAL - CONSULTING SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 942K
- Rank RO
- #81.536
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRADESILVANIA S.R.L.(current) | 2.5M | 8 | 38.1K | #74.405 |
| KETACO OPTIM SRL | 2.3M | 8 | 1M | #84.520 |
| BROKER INTER TOP ASIG SRL | 2.6M | 9 | -208K | #75.786 |
| ACTIV FINANCIAL INT S.R.L. | 2.3M | 8 | 944K | #85.835 |
| GARANT FINANCE SRL | 2.5M | 9 | 235K | #79.066 |
| WIRTSCHAFTS-ASSEKURANZ MAKLER GMBH MUNCHEN BROKER DE ASIGURARE -SUCURSALA SIBIU | 2.2M | 8 | -246K | #89.535 |
| PUIU FINANCIAL SRL | 2.5M | 9 | 342K | #80.033 |
| HILBRO FINANCIAL SRL | 2.5M | 9 | 699K | #80.197 |
| CES FINANCE SOLUTIONS S.R.L. | 2.1M | 8 | 589K | #90.563 |
| SPEED TRANSFER EXCHANGE SRL | 2.7M | 10 | 888K | #73.761 |
| DORAL - CONSULTING SRL | 2.4M | 9 | 942K | #81.536 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRADESILVANIA S.R.L.(you) | KETACO OPTIM SRL | BROKER INTER TOP ASIG SRL | ACTIV FINANCIAL INT S.R.L. | GARANT FINANCE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.5M | 2.3M | 2.6M | 2.3M | 2.5M |
| Profit | 38.1K | 1M | -208K | 944K | 235K |
| Margin | 1,4% | 44,7% | -7,9% | 41,2% | 9,5% |
| Employees | 8 | 8 | 9 | 8 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRADESILVANIA S.R.L.”.