TRACTOR PROIECT COMERT SRL
Revenue
9.6M
2024
Profit
126K
2024
Employees
16
2024
Margin
1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRACTOR PROIECT COMERT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.724 la cifra de afaceri, #15.666 la profit, #2.916 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRACTOR PROIECT COMERT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.724 la cifra de afaceri, #15.666 la profit, #2.916 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRAHOVEANA FOREST SRL | 9.8M | 16 | Comerț en-gros |
| AGROELENTIN S.R.L. | 9.9M | 16 | Comerț en-gros |
| ENERGY STAR SRL | 9.9M | 16 | Comerț en-gros |
| CARO TOYS S.R.L. | 9.9M | 16 | Comerț en-gros |
| UNISCAN GRUP EDUCATIONAL SRL | 10.1M | 16 | Comerț en-gros |
| APH GROUP RO SRL | 9.4M | 16 | Comerț en-gros |
| FLOMAR CEREALIS S.R.L. | 9.3M | 16 | Comerț en-gros |
| IMPAL SRL | 10.2M | 16 | Comerț en-gros |
| TAXERO REFUNDS S.R.L. | 8.6M | 15 | Comerț en-gros |
| IMPACT ADVERTISING SRL | 9.1M | 16 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.3%
- CA / angajat
- 609K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.6M
- Profit net
- 126K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.6M | 126K | 16 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRACTOR PROIECT COMERT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRACTOR PROIECT COMERT SRL(current)
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #26.539
- PRAHOVEANA FOREST SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #26.324
- AGROELENTIN S.R.L.
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 216K
- Rank RO
- #26.280
- ENERGY STAR SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 336K
- Rank RO
- #26.181
- CARO TOYS S.R.L.
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #26.156
- UNISCAN GRUP EDUCATIONAL SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #25.831
- APH GROUP RO SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 16
- Profit
- -951K
- Rank RO
- #27.272
- FLOMAR CEREALIS S.R.L.
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 665K
- Rank RO
- #27.570
- IMPAL SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 386K
- Rank RO
- #25.475
- TAXERO REFUNDS S.R.L.
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #29.570
- IMPACT ADVERTISING SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 918K
- Rank RO
- #28.015
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRACTOR PROIECT COMERT SRL(current) | 9.6M | 16 | 126K | #26.539 |
| PRAHOVEANA FOREST SRL | 9.8M | 16 | 114K | #26.324 |
| AGROELENTIN S.R.L. | 9.9M | 16 | 216K | #26.280 |
| ENERGY STAR SRL | 9.9M | 16 | 336K | #26.181 |
| CARO TOYS S.R.L. | 9.9M | 16 | 202K | #26.156 |
| UNISCAN GRUP EDUCATIONAL SRL | 10.1M | 16 | 1.9M | #25.831 |
| APH GROUP RO SRL | 9.4M | 16 | -951K | #27.272 |
| FLOMAR CEREALIS S.R.L. | 9.3M | 16 | 665K | #27.570 |
| IMPAL SRL | 10.2M | 16 | 386K | #25.475 |
| TAXERO REFUNDS S.R.L. | 8.6M | 15 | 1.6M | #29.570 |
| IMPACT ADVERTISING SRL | 9.1M | 16 | 918K | #28.015 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRACTOR PROIECT COMERT SRL(you) | PRAHOVEANA FOREST SRL | AGROELENTIN S.R.L. | ENERGY STAR SRL | CARO TOYS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.6M | 9.8M | 9.9M | 9.9M | 9.9M |
| Profit | 126K | 114K | 216K | 336K | 202K |
| Margin | 1,3% | 1,2% | 2,2% | 3,4% | 2,0% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRACTOR PROIECT COMERT SRL”.