TOTCOM S.R.L.
Revenue
3M
2024
Profit
19.5K
2024
Employees
10
2024
Margin
0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TOTCOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #8.899 la cifra de afaceri, #35.796 la profit, #4.359 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TOTCOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #8.899 la cifra de afaceri, #35.796 la profit, #4.359 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EXCLUSIVE ROMARTA FASHION S.R.L. | 3.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| NUVIROM MORARESTI 2003 SRL | 2.9M | 9 | Comerț cu amănuntul |
| MARINOS SRL | 3.4M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| MBI & DAB COMPANY SRL | 3M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA HEGAPHARM S.R.L. | 3M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| ZHAN QIANG S.R.L. | 3M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| AMBIENT IDEEA MOB S.R.L. | 3M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| THE SVP ORGANIZATION S.R.L. | 3M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| TOPACONSTRUCTII SRL | 3M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| ZONE TELEFOANE MAGAZIN SRL | 3M | 10 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.7%
- CA / angajat
- 297K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3M
- Profit net
- 19.5K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3M | 19.5K | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TOTCOM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TOTCOM S.R.L.(current)
- Revenue
- 3M
- Employees
- 10
- Profit
- 19.5K
- Rank RO
- #68.994
- EXCLUSIVE ROMARTA FASHION S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 970K
- Rank RO
- #63.025
- NUVIROM MORARESTI 2003 SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #69.756
- MARINOS SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 306K
- Rank RO
- #62.723
- MBI & DAB COMPANY SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 10
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #69.036
- FARMACIA HEGAPHARM S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 10
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #68.870
- ZHAN QIANG S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 10
- Profit
- 361K
- Rank RO
- #68.774
- AMBIENT IDEEA MOB S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 10
- Profit
- 74.2K
- Rank RO
- #68.700
- THE SVP ORGANIZATION S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 10
- Profit
- 136K
- Rank RO
- #68.679
- TOPACONSTRUCTII SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 10
- Profit
- 145K
- Rank RO
- #68.661
- ZONE TELEFOANE MAGAZIN SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 10
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #69.366
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TOTCOM S.R.L.(current) | 3M | 10 | 19.5K | #68.994 |
| EXCLUSIVE ROMARTA FASHION S.R.L. | 3.4M | 10 | 970K | #63.025 |
| NUVIROM MORARESTI 2003 SRL | 2.9M | 9 | 117K | #69.756 |
| MARINOS SRL | 3.4M | 10 | 306K | #62.723 |
| MBI & DAB COMPANY SRL | 3M | 10 | 285K | #69.036 |
| FARMACIA HEGAPHARM S.R.L. | 3M | 10 | 102K | #68.870 |
| ZHAN QIANG S.R.L. | 3M | 10 | 361K | #68.774 |
| AMBIENT IDEEA MOB S.R.L. | 3M | 10 | 74.2K | #68.700 |
| THE SVP ORGANIZATION S.R.L. | 3M | 10 | 136K | #68.679 |
| TOPACONSTRUCTII SRL | 3M | 10 | 145K | #68.661 |
| ZONE TELEFOANE MAGAZIN SRL | 3M | 10 | 102K | #69.366 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TOTCOM S.R.L.(you) | EXCLUSIVE ROMARTA FASHION S.R.L. | NUVIROM MORARESTI 2003 SRL | MARINOS SRL | MBI & DAB COMPANY SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3M | 3.4M | 2.9M | 3.4M | 3M |
| Profit | 19.5K | 970K | 117K | 306K | 285K |
| Margin | 0,7% | 28,9% | 4,0% | 9,1% | 9,6% |
| Employees | 10 | 10 | 9 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TOTCOM S.R.L.”.