TOTAL-THERM SRL
Revenue
417K
2024
Profit
-30.8K
2024
Employees
5
2024
Margin
-7,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TOTAL-THERM SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 417K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #12.003 la cifra de afaceri, #34.145 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TOTAL-THERM SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 417K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.3%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #12.003 la cifra de afaceri, #34.145 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este -0.6× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELECTRICITY WITH MERTIC S.R.L. | 420K | 5 | Construcții |
| TERRATECHNIK SRL | 418K | 5 | Construcții |
| FORTE ROOFS S.R.L. | 416K | 5 | Construcții |
| CONSTRUCTII STIM SRL | 431K | 5 | Construcții |
| TRIO PARDOSELI PREMIUM SRL | 431K | 5 | Construcții |
| ELECTRO LUNGU SRL | 412K | 5 | Construcții |
| PABO START CONSTRUCT S.R.L. | 411K | 5 | Construcții |
| FINIS�RI CONSTRUCT SRL | 433K | 5 | Construcții |
| BUNU DEVELOPMENT SRL | 433K | 5 | Construcții |
| G.E.C.O. S.R.L. | 411K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TULCEA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.3%
- CA / angajat
- 84.4K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 417K
- Profit net
- -30.8K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 417K | -30.8K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TOTAL-THERM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TOTAL-THERM SRL(current)
- Revenue
- 417K
- Employees
- 5
- Profit
- -30.8K
- Rank RO
- #251.055
- ELECTRICITY WITH MERTIC S.R.L.
- Revenue
- 420K
- Employees
- 5
- Profit
- 51.9K
- Rank RO
- #251.513
- TERRATECHNIK SRL
- Revenue
- 418K
- Employees
- 5
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #252.304
- FORTE ROOFS S.R.L.
- Revenue
- 416K
- Employees
- 5
- Profit
- -79.7K
- Rank RO
- #252.874
- CONSTRUCTII STIM SRL
- Revenue
- 431K
- Employees
- 5
- Profit
- 188K
- Rank RO
- #248.171
- TRIO PARDOSELI PREMIUM SRL
- Revenue
- 431K
- Employees
- 5
- Profit
- -98.7K
- Rank RO
- #248.117
- ELECTRO LUNGU SRL
- Revenue
- 412K
- Employees
- 5
- Profit
- -271K
- Rank RO
- #254.162
- PABO START CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 411K
- Employees
- 5
- Profit
- 7.4K
- Rank RO
- #254.385
- FINIS�RI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 433K
- Employees
- 5
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #247.567
- BUNU DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 433K
- Employees
- 5
- Profit
- 23.2K
- Rank RO
- #247.523
- G.E.C.O. S.R.L.
- Revenue
- 411K
- Employees
- 5
- Profit
- -59.7K
- Rank RO
- #254.546
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TOTAL-THERM SRL(current) | 417K | 5 | -30.8K | #251.055 |
| ELECTRICITY WITH MERTIC S.R.L. | 420K | 5 | 51.9K | #251.513 |
| TERRATECHNIK SRL | 418K | 5 | 1.4K | #252.304 |
| FORTE ROOFS S.R.L. | 416K | 5 | -79.7K | #252.874 |
| CONSTRUCTII STIM SRL | 431K | 5 | 188K | #248.171 |
| TRIO PARDOSELI PREMIUM SRL | 431K | 5 | -98.7K | #248.117 |
| ELECTRO LUNGU SRL | 412K | 5 | -271K | #254.162 |
| PABO START CONSTRUCT S.R.L. | 411K | 5 | 7.4K | #254.385 |
| FINIS�RI CONSTRUCT SRL | 433K | 5 | 128K | #247.567 |
| BUNU DEVELOPMENT SRL | 433K | 5 | 23.2K | #247.523 |
| G.E.C.O. S.R.L. | 411K | 5 | -59.7K | #254.546 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TOTAL-THERM SRL(you) | ELECTRICITY WITH MERTIC S.R.L. | TERRATECHNIK SRL | FORTE ROOFS S.R.L. | CONSTRUCTII STIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 417K | 420K | 418K | 416K | 431K |
| Profit | -30.8K | 51.9K | 1.4K | -79.7K | 188K |
| Margin | -7,3% | 12,3% | 0,3% | -19,2% | 43,6% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TOTAL-THERM SRL”.